Kültür ve Turizm Uzman Yardımcılığı Başvurularında Sona Doğru

Kültür ve Turizm Uzman Yardımcılığı Başvurularında Sona Doğru

Kültür ve Turizm Bakanlığı 15 Kültür ve Turizm Uzman Yardımcısı alacağını duyurdu. İlan başvuru tarihi ve ayrıntılar haberimizin devamında.

Bilindiği üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı 15 Kültür ve Turizm Uzman Yardımcısı alacağını daha önce duyurmuştu. Şartları taşıyan adaylar başvurularını halen yapmaydılarsa bu haberi dikkatle okumaları gerekmekte.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Sınav İlanı

Kültür ve Turizm Bakanlığı merkez teşkilatında çalıştırılmak üzere, boş bulunan kadrolara 15 Kültür ve Turizm Uzman Yardımcısı kadrosuna atama yapmak amacıyla personel alacağını açıkladı. Bakanlığın istemiş olduğu şartları taşıyan adaylar için başvuru tarihinde sona gelindi.

Sözlü Sınava Katılma Şartları Nelerdir?

Ocak ayının ilk günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak,

En az 4 (dört) yıllık lisans eğitimi veren veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının; Hukuk Fakültesi, Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, Harita Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık Mühendisliği veya Geomatik Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak.

kultur-ve-turizm-bakanligi-uzman-alimi-001.jpg

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2020 ve 2021 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavında; KPSSP3 veya KPSSP4 en az 70 puan almak,

Başvuru Şekli ve Yeri

Başvurular elektronik ortamda 24 Ocak 2022 tarihleri arasında alınacaktır. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar, “e-Devlet – Kültür ve Turizm Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” veya “Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/” adresinden başvurularını gerçekleştirecektir."

Sözlü Sınav Yeri ve Tarihi

Sınav tarihi, saati ve yeri daha sonra www.ktb.gov.tr adresinde ilan edilecektir. Ayrıca adaylar sınavlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebileceklerdir.

İlan Metni ve Başvuru İçin Tıklayınız.

Anlık haberlerden haberdar olmanızı kolaylaştıracak bir yolda sosyal medya ve cep uygulamamızı indirerek olacaktır. Aşağıdaki linki tıklayarak ücretsiz ve kolayca uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kamu.isci.alimi.app

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.