Memur alımı personel alımları başladı! TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜ!

Memur alımı personel alımları başladı! TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜ!

Adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na uygunluk, ilgili öğrenim derecesine sahip olma, askerlik durumu, yabancı dil yeterliliği gibi çeşitli başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir.

Türk Standartları Enstitüsü, 2024 yılının ilk personel alım ilanını yayımlayarak, merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere 34 idari hizmet sözleşmeli personel aradığını duyurdu. Bu kapsamda, belirli öğrenim programlarından mezun 13 Mühendis, 1 Tekniker, 2 Memur, 1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi ve 17 Odacı (Hizmetli) pozisyonları için adaylar aranmaktadır.

Memur alımı personel alımları başladı! TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜ!

Adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na uygunluk, ilgili öğrenim derecesine sahip olma, askerlik durumu, yabancı dil yeterliliği gibi çeşitli başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir. Özellikle mühendislik pozisyonları için YDS/e-YDS'den en az 70 puan alma şartı bulunurken, koruma ve güvenlik görevlisi adaylarının belirli fiziksel özelliklere ve özel güvenlik kimliğine sahip olmaları istenmektedir.

Başvurular, 28 Şubat - 14 Mart 2024 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Kariyer Kapısı ve TSE'nin resmi web sitesi aracılığıyla yapılacak. Sözlü sınavla seçilecek adaylar, Enstitü'nün çeşitli mesleki ve genel yetenek kriterlerine göre değerlendirilecek. Sınav sonuçları, başarı sıralamasına göre belirlenip, adaylar enstitünün resmi sitesinden ve Kariyer Kapısı Platformu üzerinden ilan edilecek. Bu süreç, adayların kamu sektöründe kariyer fırsatları arayanlar için önemli bir fırsat sunmaktadır.


28.02.2024


14.03.2024

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.