MEMUR ALIMI Yeni Personel Alınacak Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı

MEMUR ALIMI Yeni Personel Alınacak Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı

Yeni Personel Alınacak Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı MEMUR ALIMI

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından yayımlanan açıktan personel alımı ilanı hakkında detaylı bilgilendirme. Başvuru tarihleri, şartlar ve süreç.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), merkez ve taşra teşkilatına yeni personel alımı yapacak. Bu kapsamda, Yüksek Seçim Kurulu Memur Sınav, Atama, Yer Değiştirme ve Nakil Yönetmeliği gereği 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/A maddesine göre kadrolu personel alımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru Zamanı ve Şekli

Başvurular 08.12.2023 tarihinde saat 10:00'da başlayacak ve 17.12.2023 tarihinde saat 23:59:59'da sona erecektir. Başvurular, e-Devlet üzerinden "Yüksek Seçim Kurulu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım" hizmeti veya Kariyer Kapısı internet adresi üzerinden elektronik olarak yapılacaktır. Şahsen başvurular kabul edilmeyecektir. Her aday, yalnızca bir kadro ve ünvan için başvuru yapabilecektir.

Taşra teşkilatına başvuru yapacak adaylar, Zabıt Katibi ve Teknisyen ünvanları için sadece bir yer için başvuruda bulunabileceklerdir. Birden fazla yer için başvuru yapan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Merkez teşkilatına ise Arşiv Memuru ve Santral Memuru ünvanları için tek bir başvuru yapabilecektir.

Başvurularını yapmadan önce adayların KPSS puanı, mezuniyet bilgileri, adli sicil, askerlik durumu ve kimlik bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde güncellemeleri gerekmektedir. Ayrıca yurt dışında veya yurt içindeki öğrenim kurumlarından mezun olan adaylar, denklik belgelerini başvuru sırasında yüklemelidirler.

Başvuru Şartları

Başvuruda bulunacak adayların genel şartlar şunlardır:

Türk vatandaşı olmak,
İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, sınavın son başvuru tarihinde 657 sayılı Kanun'un 40. maddesindeki yaş şartını taşımak,
Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
Türk Ceza Kanunu'nun ilgili maddelerine göre hüküm giymemiş olmak,
Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik hizmetini yapmış olmak,
Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
Adayların başvuru son günü itibariyle bu şartlara uymaları gerekmektedir.

Sözlü Sınav ve Değerlendirme

Başvuran adaylardan, KPSS başarı sırasına göre belirlenen kadro sayısının beş katı aday, sözlü sınava çağrılacaktır. Sözlü sınav, atanılacak kadroların gerektirdiği mesleki bilgi düzeyi, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi bilgisi, genel kültür bilgisi ve özgüven gibi kriterler üzerinden değerlendirilecektir. Başarılı sayılabilmek için sözlü sınavda alınacak puanın en az 70 olması gerekmektedir.

Sonuç ve İtirazlar

Sözlü sınav sonuçları, Yüksek Seçim Kurulu resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecek olup, ayrıca adaylara yazılı bildirimde bulunulmayacaktır. Atama işlemleri, nihai başarı puanına göre yapılacak ve en fazla kadro sayısı kadar aday atanacaktır.

Başvuru şartlarını kaybeden, göreve başlamayan veya görevi kabul etmekten vazgeçen adayların yerine yedeklerden atama yapılacaktır. Ayrıca adli soruşturma veya kovuşturma sürecinde olan adayların atanmaları sonuçlanana kadar bekletilecektir.

İtirazlar, sonuçların ilan edilmesinden itibaren 10 gün içinde yazılı olarak yapılabilecektir.

Başvuru süreci ve diğer detaylar için Yüksek Seçim Kurulu İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu açıktan personel alımı ilanı, Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından yayımlanmıştır. Başvuru şartlarına ve süreçlerine dikkat ederek başvurularınızı yapabilirsiniz. Başarılar dileriz!

Kaynak: kamuilan

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.