Milli Eğitim Bakanlığı 750 Öğretmen Alımı Yapıyor

Milli Eğitim Bakanlığı 750 Öğretmen Alımı Yapıyor

Milli Eğitim Bakanlığı 750 Öğretmen Alımını KPSS de alınan puan sıralamasına göre yapacak. Başvuru ekranı açıldı. Detaylar haberimizde.

Milli Eğitim Bakanlığı çıktığı ilanla 750 Engelli Öğretmen alımı yapacağını bildirmişti. 2018 ve 2020 yıllarında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (EKPSS-Lisans Düzeyi) katılan adaylar arasından EKPSS puanı üstünlüğüne göre alımlar gerçekleşecektir.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar birinci aşama (Ön Başvuru) 08-12 Kasım 2021 tarihleri arasında yapabileceklerdir. İkinci Aşama (Tercih Başvurusu) Tercihlerin Yapılması ve Onay Süreci için 22-26 Kasım 2021 tarihleri arası işlemlerini yapmaları gerekmektedir.

Başvurular Milli Eğitim Bakanlığı üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

meb-personel-alimi-001.jpg

Öğretmen Alımı

Alıma 2018 ve 2020 yıllarında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavından (EKPSSLisans Düzeyi) 50 ve daha üzeri puan almış olanlar başvurabileceklerdir.

Başvuru Şartları

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak,
 • Türk vatandaşı olmak, (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları için Türk vatandaşı olma şartı aranmayacaktır.)
 • 2018 ve 2020 yıllarında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavından (EKPSSLisans Düzeyi) 50 ve daha üzeri puan almış olmak,
 • Lisans mezuniyetinin, öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kurul Kararına uygun olmak,
 • Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca, yükseköğrenimlerinin ve/veya pedagojik formasyon belgelerinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği kabul edilmiş olmak,
 • Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olanların ihtiyacı karşılamadığı alanlara atanacaklar hariç olmak üzere, Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programını ya da Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programından birinin başarıyla tamamlamış olmak,
 • Devlet memurluğundan veya öğretmenlik mesleğinden çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak,
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,
 • Daha önce öğretmenliğe EKPSS puanı dışında atandığı hâlde görevine başlamamış olanlar bakımından, ön başvuru tarihinin son günü itibarıyla atama tarihinden itibaren 1 (bir) yıllık bekleme süresini doldurmuş olmak.

Atamaya İçin Gerekli Esas Belgeler

 • Mezuniyet belgesi veya diploma (Ön ve arka yüzü),
 • Geçerlilik süresi dolmamış ve en az %40 oranında engelli olduğuna dair engelli sağlık kurulu raporu.

Atamalar Ne zaman Olacak?

Başvuruları olumlu sonuçlanan adayların atamaları 3 Aralık 2021 tarihinde gerçekleşecektir.

İlan Metni Ve Kılavuzu İçin Tıklayınız...

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.