Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcısı Alacak

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcısı Alacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcısı alacağını duyurdu. İlana başvuracak adaylarda aranan şartlar başvuru tarihi ve daha fazlası haberimizde.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı 15 Uzman Yardımcısı alacağını açıkladı. Alıma başvurmak isteyen adaylar 12-22 Kasım 2021 tarihleri arasında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı https://www.oib.gov.tr internet sayfası üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar tarafından başvuru formunun imzalı bir örneğinin, en geç sınavdan önce Personel Daire Başkanlığına elden teslim edilmesi veya posta yoluyla gönderilmesi zorunludur.

Başvuru Şartları Nelerdir?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
  • 2021 yılı Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01.01.1986 tarihi ve sonraki doğumlular başvurabilecektir),
  • Son başvuru tarihi itibarıyla, üniversitelerin TABLO 1’de belirtilen en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinden/bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  • ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılmış ve TABLO 1’de belirtilen puan türlerinin herhangi birinden en az 80 puana sahip olmak (Adaylar başvuruyu belirtilen puanlardan sadece birisi üzerinden yapabilecekleri için sahip oldukları en yüksek puan türünü kullanmaları lehlerine olacaktır).

zellestirme-idaresi-baskanligi-personel-alimi.jpg

Adaylarda Aranan Nitelikler (Tablo 1)

Üç grup şeklinde yapılacak sınavda başvuracak adaylarda aranan Öğrenim Dalları (Lisans) KPSS Puan Türü ve KPSS Taban Puanı şu şekilde olacak.

  • 1.Grup Hukuk Fakültelerinin Hukuk programlarından mezun olmak. KPSSP-4 ve 80 KPSS Taban Puanı almış olmak.
  • 2.Grup Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerindeki programlar ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak. KPSSP-14 KPSSP-19 KPSSP-22 KPSSP-24 KPSSP-39 KPSSP-44 ve 80 KPSS Taban Puanı almış olmak.
  • 3.Grup Şehir ve Bölge Planlama programları ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak. KPSSP-3 ve 80 KPSS Taban Puanı almış olmak.

Sınav Tarihi ve Yeri

  • Giriş sınavı, Ankara’da yapılacaktır.
  • Giriş sınavının tarihi, giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar ile bunların sınava giriş yerleri Özelleştirme İdaresi Başkanlığı https://www.oib.gov.tr internet sayfasında sınavdan en az 10 gün önce ilan edilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.