Sahil Güvenlik Komutanlığı 30 Memur Alımı Yapacağını Açıkladı

Sahil Güvenlik Komutanlığı 30 Memur Alımı Yapacağını Açıkladı

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı yayımlamış olduğu ilan doğrultusunda 30 Memur alımı gerçekleştirecek. Alınan personeller farklı illerde görevlendirileceklerdir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı yapacağı alımlar kapsamında açık bulunan kadrolarda istihdam edilmek üzere 30 Devlet Memurları Kanunu’na tabi 30 memur alımı yapacak. Söz konusu alıma başvuru yapacak adaylarda KPSSP03 (en az 70 puan) KPSSP93 (en az 60 puan) KPSSP94 (en az 60 puan) şartı aranmaktadır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Memur Alımı

İlana çıkan Sahil Güvenlik Komutanlığı 1 Sağlık İşlemleri Uzmanı, 1 İstatistikçi, 2 Protokol Uzmanı, 1 Su Ürünleri Mühendisi, 1 Elektronik Mühendisi, 1 Video Montaj Teknikeri, 3 Mali İşler Memuru, 1 Hesap Sorumlusu, 1 Elektronik Teknisyeni, 3 Garson, 2 Berber ve 13 Hizmetli alacağını açıkladı.

sahil-guvenlik-komutanligi.jpg

Sahil Güvenlik Komutanlığı Memur Alım Şartları

İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS'ye girmiş olmak.

Lisans mezunları için 2020 yılı KPSS sınavına ait KPSSP03,

Önlisans mezunları için 2020 yılı KPSS sınavına ait KPSSP93,

Ortaöğretim (Lise) mezunları için 2020 yılı KPSS sınavına ait KPSSP94,

18 Yaşını doldurmuş, 36 yaşından gün almamış olmak.

Başvuru Yeri ve Tarihi

Yapılacak alıma başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını 20-31 Aralık 2021 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla başvurularını gerçekleştirebilirler.

Sınav ve Mülakat Bilgisi

Başvuru Başlangıcı Tarihi 20 Aralık 2021 tarihinde başlayıp 31 Aralık 2021 Saat 11:00’da sona erecek. Mülakat Sınavına Gireceklerin İlanı ise 10 Ocak 2022’den sonra yayımlanacaktır.

Anlık haberlerden haberdar olmanızı kolaylaştıracak bir yolda sosyal medya ve cep uygulamamızı indirerek olacaktır. Aşağıdaki linki tıklayarak ücretsiz ve kolayca uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kamu.isci.alimi.app

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.