Samsat Belediyesi İlk Defa Memur Alıyor

Samsat Belediyesi İlk Defa Memur Alıyor

Samsat Belediye Başkanlığı yaptığı duyuru ile bünyesine ilk defa atanmak üzere Memur alıyor. Peki, kimler memur başvurusu yapabilir? Samsat Belediyesi memur alımı başvuruları ne zaman başlayacak? İşte detaylar.

Adıyaman Samsat İlçe Belediye Başkanlığı yayınlamış olduğu duyuru ile 1 Muhasebeci unvanıyla memur alımı gerçekleştirecek. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak istihdam edilmek üzere ataması gerçekleşecek olan adaylar atanmaları durumunda Genel İdari Hizmetler Sınıfına (GİH) tabi olacaklardır.

Memur Alımı

Adıyaman ili Samsat Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadroya açıktan atama yoluyla memur alınacağını açıklandı.

samsat-belediyesi-memur-alim.jpg

Başvuru Tarihleri

Adaylar başvurularını 01-03 Kasım 2021 tarihleri, 08.00-17.00 saatleri arasında Samsat Belediyesi (Kale Mah. Belediye Bulvarı No: 7 Samsat / Adıyaman) adresinde yer alan İnsan
Kaynakları Birimine müracaatlarını yapabileceklerdir.
Elektronik ortamda başvurular [email protected] e-posta adresine yapılabilecektir.

Başvuru İçin Özel Şartlar

 • İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, 2020 yılı KPSS sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Başvuru Formu Kurumumuzdan veya Belediyemiz https://www.samsat.bel.tr/internet adresinden temin edilecektir, Başvuru formuna aşağıdaki belgeler eklenecektir.

 • Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,
 • Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-Devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi, (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir.)
 • Yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir.)
 • KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan barkotlu bilgisayar çıktısı,
 • Erkek Adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
 • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
 • 4 adet fotoğraf, (1 adedi forma yapıştırılacak)
 • Belirtilen başvuru tarihlerinde elektronik ortamda veya posta yoluyla yapılan başvurularda fotokopisi gönderilen belgelerin aslının sınav tarihine kadar kurumumuza ibraz edilmesi gerekmektedir. (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilecektir.)

Sınav Bilgileri

Tüm unvanlar için sözlü sınavı 15 Kasım 2021 tarihinde Samsat Belediyesi (Kale Mah. Belediye Bulvarı No: 7 Samsat / Adıyaman) adresinde yapılacaktır. Tüm sınavlar saat 10:00’da başlayacaktır. Sözlü sınavı aynı gün içerisinde bitirilemez ise ertesi gün devam edilecektir.

Sınav Konuları

 • Türkiye Cumhuriyeti Anayasası
 • Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu
 • Mahalli İdareler ile ilgili Temel Mevzuat konuları ile kadro unvanına ilişkin mesleki ve uygulamalı bilgi ve yeteneğin ölçülmesini kapsar.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.