Sermaye Piyasası Kurulu 17 Memur Olmak Üzere 29 Personel Alıyor

Sermaye Piyasası Kurulu 17 Memur Olmak Üzere 29 Personel Alıyor

Sermaye Piyasası Kurulu farklı unvanlarda 17’si Memur olmak üzere toplam 29 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Başvuracak adaylarda aranacak şartlar haberimizde.

Sermaye Piyasası Kurulu açık bulunan pozisyonlara kamu personeli istihdam etmek üzere ilana çıktı. İlan doğrultusunda, 17 Memur, Teknik Hizmetler sınıfında bulunan 2 Teknisyen ile Yardımcı Hizmetler sınıfında bulunan 2 Aşçı ve 8 Hizmetli kadrosuna atama yapılacağını açıkladı.

Başvuru ve Sınava Katılma Koşulları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,
01 Ocak 2022 tarihi itibariyle Memur ve Teknisyen için 35 yaşını, Aşçı ve Hizmetli için ise 30 yaşını doldurmamış olmak,
Sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir hali bulunmamak,
Giriş işlemleri dolayısıyla gerçeğe aykırı bilgi ve belgeler vermemek, beyanda bulunmamak,
Diğer bir kuruluşa zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmamak veya bu yükümlülüğe ilişkin borcunu ödemeyi kabul etmiş olmak.
ÖSYM tarafından 2020 yılında B grubu kadrolar için yapılan ve halen geçerli olan Kamu Personel Seçme Sınavına katılmış olup, aşağıdaki listede belirtilen şartları taşımak.

sermaye-piyasasi-kurulu.jpg

Atamaların Yapılacağı İller

Başvuruları kabul edilip atamaları gerçekleşen adaylar bölüm, unvan ve durumlarına göre Ankara ve İstanbul illerinde görevlendirileceklerdir.

Giriş Sınavı Tarihi Ve Yeri

Giriş sınavı, sözlü sınav olarak yapılacaktır. Sınavın yapılacağı yer ve tarihleri Kurulun resmi internet sitesi üzerinden (www.spk.gov.tr) veya gerek görülmesi halinde ilgililerin iletişim adreslerinin herhangi biri üzerinden duyurulacaktır.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Adaylar sınav başvurularını 17 Ocak 2022 ile 01 Şubat 2022 tarihleri arasında Kurumun resmi internet adresinden (www.spk.gov.tr) ulaşılabilecek "Başvuru Formu”nun çevrimiçi olarak doldurulması suretiyle yapılacaktır.

Anlık haberlerden haberdar olmanızı kolaylaştıracak bir yolda sosyal medya ve cep uygulamamızı indirerek olacaktır. Aşağıdaki linki tıklayarak ücretsiz ve kolayca uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kamu.isci.alimi.app

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.