SGK 25 Müfettiş Yardımcısı Alıyor

SGK 25 Müfettiş Yardımcısı Alıyor

SGK yaptığı duyuru ile 25 Müfettiş Yardımcısı alımı yapacak. Sınav tarihi ve kimlerin başvuru yapabileceğine dair tüm bilgiler haberimizde.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yayımlanan ilan ile 25 Müfettiş Yardımcısı alımı yapacak. Sınava katılabilmek için, ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında; KPSSP22 veya KPSSP48 puan türlerinin birisinden seksen (80) ve üzerinde puan almış olmak gerekiyor.

SGK Personel Alımı

İlana çıkan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 25 Müfettiş Yardımcısı alacak. Sınav konu başlıkları Kompozisyon, Kamu Maliyesi, Ekonomi, Hukuk, Muhasebe ve Yabancı Dil başlıkları altında sınav soruları hazırlanacaktır.

Başvuru Şekli

Adayların başvurularını A Başvurular 06-12 Aralık 2021 tarihleri arasında e-Devlet kapısı https://www.turkiye.gov.tr/sgk-kurum-disi-sinav adresinden başvurularını yapabileceklerdir.

Adaylar T.C. Kimlik Numarası ile başvuru ekranına giriş yapacak, “Sosyal Güvenlik Kurumu Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı Aday Başvuru Formu” nu eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra “tamam” ve “onayla” butonuna basarak başvurusunu tamamlayacaktır.

sgk.jpg

Sınava Katılma Şartları Nelerdir?

  • Sınavın yapıldığı 2022 yılının Ocak Ayının birinci günü itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak,
  • En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler, tıp, diş hekimliği, eczacılık fakültelerinden veya sosyal hizmetler, sağlık idaresi veya sağlık yönetimi, matematik, istatistik, aktüerya, bankacılık, sigortacılık, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

Yazılı Sınav Tarihi Ne Zaman ve Hangi İlde Yapılacak?

Başvuruları kabul edilen adaylar Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Ziyabey Cad. No:6 Balgat ANKARA adresinde 19 Şubat 2022 (Cumartesi) ve 20 Şubat 2022 (Pazar) tarihlerinde yazılı sınava tabi tutulacaklardır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.