Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı 2 Öğretmen alımı yapacak. Başvuracak adaylarda aranılan hususlar, başvuru tarihi, başvuru için gerekli bilgiler haberimizde yer almaktadır.

Tarım ve Orman Bakanlığı İŞKUR üzerinden çıkmış olduğu ilan ile daimi 2 Okul Öncesi Öğretmen alımını sınav ile yapacağını duyurdu. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 18 Ekim 2021 tarihine kadar yapabilirler.

Başvurumu Nasıl Yapabilirim?

İlan şartlarını taşıyan adaylar başvurularını esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden yapabilir.

Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir.
Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

tarim-ve-orman-bakanligi-personel-alimi-yapiyor.jpg

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı
Başvuru Şartları

  • Üniversitelerin Okul Öncesi Öğretmenliği bölümlerinden en az 4 yıllık lisans mezunu olmak.
  • KPSS Yerleştirme sınavından en az 60 puan ve üzeri almış olmak ve sahip olunan KPSS puanının süresinin dolmamış olması.
  • Belgelendirilmiş en az 2 (iki) yıl mesleki deneyiminin olması .

Sınava Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar

  • Lisans eğitim düzeyindeki ilanlara, durumu talep şartlarına uyan ve ilanın yayımlandığı anda geçerli KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların başvuruları kabul edilir.
  • KPSS’ye tabi ilanlara başvuranların puan üstünlüğüne ve öncelikli olarak başvuranların ise eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dörder katı olarak oluşturulan nihai aday listeleri sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.
  • Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur.
  • Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.