TCDD 15 kişiyi İŞE Alacak! Memur Alımı KAMU İŞE ALIM

TCDD 15 kişiyi İŞE Alacak! Memur Alımı KAMU İŞE ALIM

Memur Alımı KAMU İŞE ALIM TCDD 15 kişiyi İŞE Alacak

TCDD'nin 2023 yılında yapacağı işçi alımı için gerekli şartlar ve başvuru detayları.

TCDD, 2023 yılında makine montaj işçisi, nezaretçi, ustabaşı, işletme elektrik bakım yardımcısı ve daha fazlası için işçi alımı yapacak mı? Başvuru şartları nelerdir?

TCDD 2023 İşçi Alımı Şartları ve Detayları Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), 2023 yılında işçi alımı yapacak. İşte başvuru şartları ve detayları:

İlanlarımıza başvurular İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden 20.11.2023 – 24.11.2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerimizden sadece birine müracaat edebilecektir.

Adayların, başvurdukları ilanda belirtilen okul bölümlerinden son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmaları gerekmektedir.

İŞKUR tarafından bildirilen NİHAİ LİSTEDE YER ALACAK ADAYLAR, sözlü sınava katılmak için aşağıda belirtilen belgelerin fotokopileri ile TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü internet sitesinde (www.tcddtasimacilik.gov.tr) yayınlanacak 1’er adet resimli İş Talep

Bilgi Formunu ve Başvuru Formunu eksiksiz olarak doldurarak yine aynı internet sitesinde ilan edilecek tarihler arasında, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı İşçi ve İş Mevzuatı Şubesi Oda No:2050 Hacıbayram Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresine şahsen veya postayla teslim edeceklerdir.

İŞKUR tarafından bildirilen nihai listede yer alacak olan adayların evrakları incelenecek ve sözlü sınavı uygun adaylar belirlenecektir. Eksik veya uygun olmayan evrakla başvuran adayların başvuruları kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Sözlü sınav, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü Hacıbayram Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresinde yapılacaktır. Sınav detayları evrak teslimi sonrası internet sitemizden duyurulacaktır. (www.tcddtasimacilik.gov.tr)

İşe alınan işçiler 4857 sayılı İş Kanunu'na tabii olarak çalışacaktır. Deneme süresi 4 aydır. İşe başlayan adaylar 5 yıl boyunca nakil talebinde bulunamayacaktır.

Sadece 18-35 yaş arası erkek adaylar başvuru yapabilirler. İşyeri ağır ve tehlikeli iş kapsamındadır ve işçiler kol gücüyle çalışmaktadır.

Sınavda adaylar 100 puan üzerinden değerlendirilir. Puanlama, beceri ve mesleki yeterlilik alanlarından oluşur. Başarısız adaylar toplam 60 puanın altında kabul edilmezler.

Sözlü sınavda başarılı olan adaylardan sağlık kurulu raporu istenecektir.

İşe başladıktan sonra 2 yıl içinde, sağlık durumu işçi olarak çalışmaya uygun olmayanlar TCDD Taşımacılık A.Ş. tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda işten çıkarılabilirler.

Kaynak: kariyerbankasi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.