Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı kamu işçileri alımı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı kamu işçileri alımı

Adayların 35 yaş altı olması, askerlikle ilişiğinin olmaması, sağlık ve seyahat engelinin bulunmaması gibi genel şartları taşıması gerekmektedir.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye dayanarak, 8 Denetçi Yardımcısı pozisyonu için sözlü sınavla personel alacak.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı kamu işçileri alımı

Alımlar, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Hukuk ve Maliye alanlarından olacak ve KPSS puanı esas alınacaktır. Başvurular, 12-21 Şubat 2024 tarihleri arasında e-Devlet ya da Kariyer Kapısı üzerinden online yapılacak. Başvuru süreci ve koşullarına uygun hareket etmeyen adaylar elenecek. Adayların 35 yaş altı olması, askerlikle ilişiğinin olmaması, sağlık ve seyahat engelinin bulunmaması gibi genel şartları taşıması gerekmektedir.

KAMU İŞÇİLERİ ALIMI

Sözlü sınav, 1-2 Nisan 2024'te Başkanlık binasında gerçekleştirilecek ve adaylar bilgi düzeyi, ifade yeteneği, liyakat gibi kriterlere göre değerlendirilecek. Sınav sonuçları, Başkanlığın web sitesi ve Kariyer Kapısı üzerinden ilan edilecek. Başarı puanı 70 ve üstü olan adaylar arasından en yüksek puanlı adaylardan başlanarak yerleştirme yapılacak. Yerleştirme sonuçları ve atama işlemleri için belirlenen süreler içinde belgelerini teslim etmeyen veya göreve başlamayan adayların atamaları iptal edilecek.

12.02.2024
21.02.2024

BAŞVUR

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.