KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Döner Sermayeye Personel Alımı

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Döner Sermayeye Personel Alımı

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Döner Sermayeye Personel Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın bağlı birimi olan Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü (DÖSİMM), 36 büro personeli pozisyonu için 8 farklı ilde personel alımı yapacağını duyurdu.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI! DÖNER SERMAYEYE PERSONEL ALIMI

Adayların başvuruları, 5 Şubat 2024 tarihine kadar elektronik ortamda alınacak. Adayların Türk vatandaşlığı, belirli yaş sınırları içinde olma, kamu haklarından mahrum olmama gibi genel şartların yanı sıra pozisyona özgü özel şartları da taşımaları gerekmektedir.

Özellikle, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme veya benzeri alanlardan lisans mezunu olma ve 2022 KPSS olarak belirli bir puan alma gibi kriterler aranmaktadır. Başvurular yalnızca e-Devlet üzerinden yapılabilecek ve diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

DÖNER SERMAYEYE PERSONEL ALIMI

Başvuracak adaylarda aranılan nitelikler ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesindeki genel şartlar ve ilan edilen münhal pozisyon için belirtilen özel şartlar aranır:

1. Türk Vatandaşı olmak, 2. Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak, 3. Son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak, 4. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

5. Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

6. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak, 7. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. 8. Yurt dışındaki veya yurt içindeki öğretim kurumlarından mezun olup bu ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin denkliği olan adayların, denklik gösterir belgelerini başvuru sırasında (.pdf) ya da (.jpeg) formatında “diğer belgeleriniz” sekmesi altında bulunan “Denklik Belgesi” alanına yüklemeleri gerekmektedir.

Başvuru Kılavuzu: https://kamuiscialimi.com/d/file/kultur-ve-turizm-bakanligi-doner-sermayeye-personel-alimi.pdf

Kaynak:Haber Merkezi

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.