Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü! Yetiştirilmek üzere yurt dışına gönderilecek personel alınacak!

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü! Yetiştirilmek üzere yurt dışına gönderilecek personel alınacak!

Başvuracak adaylardan üniversite mezuniyeti, birim amirinin onayı, eğitim alanında yurt içi veya dışı öğrenim görmemiş olmak, son üç yıl içinde disiplin cezası almamış olmak, askerlikle ilişiği olmamak gereklidir.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, 16 Ekim 2023 tarihli ve 7713 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı uyarınca, 2024 yılında "Yerbilimleri, Maden, Maden Hukuku, Maden İşletmeciliği, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği, Sürdürülebilir Madencilik" alanlarında lisansüstü eğitim almak üzere yurt dışına gönderilmek üzere bir personel için kontenjan ayırdığını duyurdu.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü! Yetiştirilmek üzere yurt dışına gönderilecek personel alınacak!

Başvuracak adaylardan üniversite mezuniyeti, birim amirinin onayı, eğitim alanında yurt içi veya dışı öğrenim görmemiş olmak, son üç yıl içinde disiplin cezası almamış olmak, askerlikle ilişiği olmamak gereklidir. 40 yaşını aşmamak, belirli dillerde yeterli dil puanına sahip olmak ve en az üç yıl Genel Müdürlük kadrolarında çalışmış olmak gibi genel şartlar aranıyor.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü işe başvurular, 30 Haziran 2024'e kadar e-Devlet üzerinden "Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım" ya da "Kariyer Kapısı" internet adresleri üzerinden yapılabilir. Aday seçimi, başvuru sayısı kontenjanın iki katını geçmediği sürece, mevzuata göre seçme veya sınav yöntemiyle yapılacak. Seçme usulü, kurumsal ihtiyaçlara göre çalışılacak konu ve ülke, üniversite ve kurumlar dikkate alınarak belirlenecek.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü işe alım için yarışma sınavı, adayların mesleki ve genel bilgisi, temsil yeteneği, özgüveni, ikna kabiliyeti, çalışma konusuna ilişkin bilgi düzeyi, kamu diplomasisine ilişkin bilgileri değerlendirilerek yapılacak. Sonuçlar, yurt dışına gönderilecek adayların asıl ve yedek listelerini belirleyerek açıklanacak.

09.02.2024

30.06.2024

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.