Ticaret bakanlığı yetiştirilecek yurt dışı elemanları alımı

Ticaret bakanlığı yetiştirilecek yurt dışı elemanları alımı

Seçilecek personel, Devlet Memurları Kanunu ve ilgili yönetmelikler çerçevesinde, yüksek öğrenimlerini ilgili meslek dallarında tamamlamış olmak gereklidir.

Ticaret Bakanlığı, 2024 yılı için, 16 Ekim 2023 tarihli 7713 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı uyarınca belirlenen yüksek lisans programlarına yönelik toplam 10 kontenjan tahsis edilmiştir; bu, kısa dönem (0-12 ay) için 8 ve uzun dönem (0-24 ay) için 2 kontenjan anlamına gelmektedir.

Ticaret bakanlığı yetiştirilecek yurt dışı elemanları alımı

Seçilecek personel, Devlet Memurları Kanunu ve ilgili yönetmelikler çerçevesinde, yüksek öğrenimlerini ilgili meslek dallarında tamamlamış olmak gereklidir. Ayrıca belirli bir hizmet süresine sahip, disiplin cezası almamış, askerlikle ilişiği olmayan ve belirli bir yaş sınırının altında olan adaylar arasından seçilecek.

Adayların, belirlenen dillerde yeterli yabancı dil bilgisine sahip olmaları ve daha önce benzer bir eğitim almamış olmaları gerekmektedir. Başvuru sürecinde, adayların bir bilgi formu, kabul mektubu, YÖK denklik belgesi, geçerli yabancı dil belgesi ve belirlenen formatta bir kompozisyon sunmaları beklenmektedir. Adaylar, dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 200 içinde yer alan üniversitelerden birine kabul almış olmalıdır.

Başvurular, e-Devlet üzerinden elektronik ortamda alınacak ve adaylar, belirlenen şartları taşıyan kontenjan konularından sadece birine başvuruda bulunabilecektir. Seçim süreci, Bakanlık tarafından düzenlenecek bir mülakat ile tamamlanacak ve tüm süreç, şeffaflık ve adil bir değerlendirme anlayışıyla yürütülecektir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.