Toprak Mahsulleri Ofisi MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI alımı bildirildi

Toprak Mahsulleri Ofisi MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI alımı bildirildi

Toprak Mahsulleri Ofisi MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI alımı bildirildi

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı, Genel İdare Hizmetleri Sınıfından 7 nci ve 8 inci dereceli "Müfettiş Yardımcısı" kadrolarına 7 Müfettiş Yardımcısı alımı yapmak için Giriş Sınavı düzenleyecektir. Başvuru şartları ve sınavın aşamaları şöyledir:

TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI ALIMI BİLDİRİLDİ

Başvuru Şartları: 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesindeki genel şartları taşımak, Türkiye’deki veya yurt dışındaki belirli eğitim kurumlarından lisans diplomasına sahip olmak, ÖSYM tarafından 2022 ve 2023 yıllarında yapılan KPSS A Grubu sınavlarından en az 70 puan almış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1989 ve sonrasında doğanlar başvurabilir), Askerlik hizmetini tamamlamış veya tecilli olmak, Mecburi hizmet yükümlülüğü veya iş sözleşmesi bulunmamak, Her türlü iklim şartlarında görev yapmaya elverişli olmak.

Başvuru ve Sınav Bilgileri: Başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden 1 Şubat 2024 - 12 Şubat 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar başvuru sırasında yazılı sınavda girmek istedikleri yabancı dili seçmelidir. Başvuruların eksiksiz ve belirtilen şartlara uygun olması gerekmektedir. Yazılı sınav 20 Nisan 2024 tarihinde Ankara'da yapılacaktır. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar sözlü sınava alınacaktır.

MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI ALIMI

Sınav Konuları: Hukuk, İktisat, Maliye, Muhasebe, Tarımsal konular, Yabancı Dil (Almanca, Fransızca, İngilizce) Sınav yazılı ve sözlü olacak ve her iki aşamada da başarılı olmak gerekmektedir. Yazılı sınavda en az 60 puan almak ve ortalama puanın en az 65 olması gereklidir. Sözlü sınavda da başarılı olmak için ortalama puanın en az 65 olması gereklidir.

Sınav Sonuçları: Sınav sonuçları Genel Müdürlük internet sitesinde ilan edilecek ve kazanan adaylara yazılı tebligat yapılacaktır. Bilgi Temini: Sınavla ilgili bilgiler Genel Müdürlük internet sitesinden veya belirtilen adres ve telefon numaralarından alınabilir.

Başvuru Kılavuzu: https://kamuiscialimi.com/d/file/toprak-mahsulleri-ofisi-mufettis-yardimciligi-alimi-bildirildi.pdf

Kaynak:Haber Merkezi

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.