TÜRK PATENT VE MARKA KURUMU ilk kez işe başlayacak işçiler alacak

TÜRK PATENT VE MARKA KURUMU ilk kez işe başlayacak işçiler alacak

TÜRK PATENT VE MARKA KURUMU ilk kez işe başlayacak işçiler alacak

Türk Patent ve Marka Kurumu, Sınai Mülkiyet Uzman Yardımcısı pozisyonu için sözlü sınavla personel alacak.

Adayların 657 sayılı Kanun'un genel şartlarını taşıması, belirli lisans programlarından mezun olması, KPSS ve İngilizce YDS'den gerekli puanları almış olmaları gerekiyor.

TÜRK PATENT VE MARKA KURUMU İLK KEZ İŞE BAŞLAYACAK İŞÇİLER ALACAK

Başvurular, belirtilen tarihler arasında e-Devlet üzerinden yapılacak, posta veya şahsen yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Sözlü sınav, adayların bilgi düzeyi, ifade yeteneği, muhakeme gücü gibi kriterlere göre değerlendirilecek.

İLK KEZ İŞE BAŞLAYACAK İŞÇİLER ALACAK

Sınav sonuçları, Kurum'un internet sitesinde ilan edilecek ve itirazlar yedi gün içinde yazılı olarak yapılabilecek.

BAŞVURU TARİHİ, ŞEKLİ VE İSTENİLEN BELGELER

1) Adaylar başvurularını, e-Devlet Kapısı üzerinden Türk Patent ve Marka Kurumu / Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım veya Kariyer
Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde başvuru tarih aralığında aktif hale gelecek olan iş
başvuru ekranını kullanarak yapacaklardır. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. 2) Adayların başvuru işlemi tamamlandıktan sonra “Başvurularım” ekranından başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir.

“Başvurularım” ekranında “Başvuru Alındı” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır. 3) Başvurular Kurum resmi internet sitesinde ilan edilecek olan tarih ve saatte başlayıp ve yine ilan edilecek olan tarih ve saatte sona erecektir. 4) Giriş sınavına katılma başvurusu yapan ve katılma şartlarını taşıyan adaylardan; Kurum resmi internet sitesinde ilan edilecek olan KPSS puan türünden en yüksek puana sahip olandan başlamak üzere yapılan sıralama sonucunda, atama yapılacak kadro sayısının en fazla 4 katı kadar aday (son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylar dahil), sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır.

5) Sözlü sınav yeri ve tarihi Kurum resmi internet sayfasından ilan edilecek olup, adayların adreslerine tebligat yapılmayacaktır. Ayrıca adaylar, sınav bilgilerini Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

Başvuru Kılavuzu: https://kamuiscialimi.com/d/file/turk-patent-ve-marka-kurumu-ilk-kez-ise-baslayacak-isciler-alacak.pdf

Kaynak:Haber Merkezi

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.