TÜRKİYE ADALET AKADEMİSİ Sözleşmeli kamu işçi alımı Başlatıldı

TÜRKİYE ADALET AKADEMİSİ Sözleşmeli kamu işçi alımı Başlatıldı

TÜRKİYE ADALET AKADEMİSİ Sözleşmeli kamu işçi alımı Başlatıldı

Türkiye Adalet Akademisi, 657 sayılı Kanun'un 4/B maddesi altında, sözleşmeli destek personeli olarak görevlendirilmek üzere 10 yeni personel alacak. Alım, KPSS (B) grubu puan sırasına göre yapılacak ve adaylar, belirlenen genel şartlara uygun olmalıdır.

Bu şartlar arasında Türk vatandaşlığı, belirli yaş aralığında olma, kamu haklarından mahrum olmamak, askerlik durumu ve sağlık koşulları gibi kriterler bulunmaktadır. Adaylar, KPSS'den gerekli puanı almış olmalı ve ilgili eğitim düzeyine sahip olmalıdırlar.

TÜRKİYE ADALET AKADEMİSİ SÖZLEŞMELİ KAMU İŞÇİ ALIMI BAŞLATILDI

Başvurular, e-Devlet üzerinden Türkiye Adalet Akademisi'nin Kariyer Kapısı aracılığıyla 19 Ocak ile 31 Ocak tarihleri arasında kabul edilecektir. Başvuru sırasında adayların eğitim, kimlik, adli sicil ve askerlik durumu gibi bilgileri elektronik ortamda kontrol edilecek, dolayısıyla bu aşamada belge sunmaları gerekmemektedir.

Destek personeli pozisyonları için farklı alanlardan mezun adaylar aranmaktadır. Bahçıvan, şoför ve temizlik görevlisi pozisyonları için özel şartlar ve nitelikler belirlenmiştir.

Örneğin, bahçıvan pozisyonu için ilgili alanlardan mezun olma ve belirli bir KPSS puanına sahip olma; şoför pozisyonu için E sınıfı sürücü belgesine sahip olma ve psikoteknik değerlendirme belgesine sahip olma; temizlik görevlisi pozisyonu için ise ortaöğretim mezunu olma ve hijyen belgesine sahip olma gibi şartlar aranmaktadır.

Başvuruların değerlendirilmesi sonucunda, KPSS puanına göre en yüksek puandan başlayarak asıl ve yedek aday listeleri oluşturulacak. Adayların başvuru süreci ve sonuçları hakkındaki tüm bilgilendirmeler Türkiye Adalet Akademisi'nin resmi web sitesi üzerinden yapılacaktır.

Başvuru Kılavuzu: https://kamuiscialimi.com/d/file/turkiye-adalet-akademisi-sozlesmeli-kamu-isci-alimi-baslatildi.pdf

Kaynak:Haber Merkezi

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.