Emekli Memur-Sen İstişare Toplantısı Yapıldı

Emekli Memur-Sen İstişare Toplantısı Yapıldı

Emekli Memur-Sen’in Genel Merkez’de istişare toplantısı yapıldı. Toplantıda emeklilerin sendikal faaliyetleri ve emeklilerin sorunları ele alındı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın katılımıyla Emekli Memur-Sen’in Genel Merkezinde istişare toplantısı düzenlendi.

Toplantıda Genel Başkanı Ali Yalçın’a Emekli Memur-Sen’in çalışmaları hakkında bilgi verildi. Konuşmasına 6. Dönem Toplu Sözleşme kazanımlarını anlatarak, emeklilerin de daha güçlü bir şekilde temsili için sendikalaşması gerektiğinin önemine değinen Başkan Yalçın konuşmasına şöyle devam etti; sendika üyeliklerinde sıkıntıların olduğunu bu sıkıntıların aşılması gerektiğini ifade etti.

Emekli Memur-Sen’in sendikacılıkta önemli bir misyonu olduğunu söyleyen Yalçın, emeklilerin sendikal faaliyette bulunma hakkının da geçmişte olduğu gibi belli mücadelelerin ardından kazanılacağının altını çizdi.

Emekli Memur-Sen’in üye çalışmaları sonrasında yakaladığı başarı bizleri gururlandırıyor. Yerinde sayan bir yapı olmaktansa sürekli üzerine koyan, dünden daha iyi bir yere gelmeye çalışan ve bu anlamda üye çalışmalarıyla üye sayısını kısa sürede arttıran bir teşkilatsınız.

Emekli Memur-Sen Başkanı Ali Küçükkösen Açıklamaları;

Emekli Memur-Sen Başkanı Ali Küçükkösen ise emeklilerin sendika faaliyetlerini sürdürebilmelerine yasal engeller olduğunu, bu yasal engelin çelişkili olduğunu söyledi.

Anayasa’ya göre herkes yaşama, maddi manevi varlığını korumak ve geliştirmek anlamına sahiptir” diyen Küçükkösen “Dolayısıyla bu kapsam alanına emekliler de dahil olmaktadır.

Emekliler ile ilgili uluslararası mevzuatlardan örnekler veren Küçükkösen “Emeklilerin Avrupa’da 3 ayrı şekilde örgütlendiklerini görüyoruz. Federasyon olarak örgütlenmek, konfederasyon olarak örgütlenmek ve emeklilerin emekli olmadan önce üye oldukları sendikalarda üyeliğin devam etmesi ifadelerini kullandı.

2 milyon potansiyelimiz var. 2 milyon memur emeklisi var. Üye sayımız ise bizim daha çok çalışmamız gerektiğini bizlere gösteriyor. Cümlelerini kullanarak konuşmasını sonlandırdı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum