Aile Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme Sınavı Bekliyor

Aile Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme Sınavı Bekliyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personelleri Bakanlığın görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı açmasını bekliyor. Gündemde sınav konusu var mı? Son sınav ne zaman yapıldı? Sizler için derledik.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personelleri uzun süredir kurumlarından görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı açmasını bekliyor.

Son yıllarda personellerine kısa aralıklarla sınav açarak kurum çalışanlarını motive eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aynı zamanda açmış olduğu sınavlarla personellerinin kuruma olan aidiyetlerini de artırmayı başarmıştı.

Ancak son yıllarda görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı ile ilgili herhangi bir çalışmanın yapılmayışı kurum çalışanlarını hayal kırıklığına uğratmışa benziyor.

aile-ve-sosyal-hizmetler-bakanligi-yukselme-sinavi.jpg

En Son Sınav Ne Zaman Açıldı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavını son olarak 2018 yılında açtı. O dönemde söz konusu Bakanlığın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığıyla birleşmesi sonrasında her iki Bakanlık personeli düzenli olarak belirli periyotlarla kurumlarından sınav açmasını beklemiş, ancak bu süreçte sınav açılmaması dikkatlerden kaçmamıştı.

Toplumun Tüm Dezavantajlı Gruplarına Hizmet Veriyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı edindiği misyon gereği merkez ve taşra teşkilatlarıyla şehit aileleri ve gaziler, engelli vatandaşlar, çocuk hizmetleri, kadının statüsü, ihtiyaç sahiplerine sosyal yardımlar gibi toplumun tüm dezavantajlı gruplarına hizmet götürerek önemli bir görevi yerine getirmektedir.

Bu açıdan bakıldığında topluma karşı sorumluluğu yüksek olan kurum çalışanlarının daha dinamik ve vazifelerini daha çok sahiplenerek yapabilmeleri açısından görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının açılması söz konusu personelleri ödüllendirmek anlamına gelmektedir.

Birçok Kurum Sınav Açtı

Son dönemde Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü gibi kurumlar son dönemde personellerine yönelik olarak görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı açtılar.

Bakanlık Personellerinin Talepleri

2016 ve 2018 yıllarında iki defa sınav açan kurumda çalışan personeller kurumun bu rutinini devam ettirerek düzenli ve uzun olmayan aralıklarla sınav açmasını talep etmekte.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum