AÖF Güz Dönemi Kayıt Yenilemeler Başlıyor

AÖF Güz Dönemi Kayıt Yenilemeler Başlıyor

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2021-2022 Öğretim Yılı Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri Pazartesi başlıyor.

Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan duyuruda, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2021-2022 Öğretim Yılı Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri başlıyor. Peki, AÖF 2021 - 2022 kayıtları ne zaman? AÖF ders kaydı ne zaman? AÖF kayıt yenileme ne zaman? Sorularının cevapları şu şekilde olacak.

AÖF 2021-2022 Kayıtları Ne Zaman?

Binlerce öğrencinin uzaktan okuduğu Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2021-2022 Öğretim Yılı Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri 27 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayıp, 08 Ekim 2021 Cuma günü saat 22:00’da sona erecektir.
Öğrenciler kayıtlarını belirtilen tarihler arasında Kayıt Yenileme Bedelini ödeyerek yenileme işlemini gerçekleştirebilirler.

aof-yeni-kayit-donemi.jpg

AÖF Ders Kaydı Ne Zaman?

Öğrenciler yukarıda belirtilen tarihler arasında “Ders Seçimi (Ekle-Sil)” işlemlerini de yapacaklardır. Ayrıca, ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyecektir. Öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecektir.

AÖF Kayıt Ücreti Nasıl Ödenecek?

Öğrenciler derslerini seçtikten sonra Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir.

AÖF Eski Borç Ödenmesi

Geçmiş borcu olan öğrenci borcunu ödemeden yeni döneme kayıt yaptıramayacak. Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2021-2022 Öğretim Yılı Güz Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtlarını yenileye bilmesi için yeni döneme ait ders ücretini de yatırması gerekmekte.

link

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.