Hukuk Sınıfı Subay Adayı Temin Sonuç Duyurusu

Hukuk Sınıfı Subay Adayı Temin Sonuç Duyurusu

TSK, Hukuk Fakültesi Mezunlarından Hukuk Sınıfı Subay Alımı seçim aşamalarının tamamladığını duyurdu. Seçim aşamalarında başarılı olan adayların ön kayıt işlemlerinde izleyeceği yol ve tüm detaylar haberimizde.

Türk Silahlı Kuvvetlerine Hukuk Fakültesi Mezunlarından Hukuk Sınıfı Subay Alımı seçim aşamaları tamamlandığını duyurdu.

Seçim aşamaları tamamlanmış, yapılan değerlendirme sonucunda başarılı olan tüm adaylar başarı sıralamasına tabi tutularak sıralandığı TSK tarafından açıklandı.

Ön Kayıt Tarihleri;

Kayıt hakkı kazanan adayların ön kayıtlarını 11-12 Ekim 2021 tarihlerinde 09:30-16:30 saatleri arasında, 5'inci maddede belirtilen kayıt merkezlerinde yapılacaktır.

Kayıt hakkı kazanan adaylardan 12 Ekim 2021 (dahil) tarihi 16.30'a kadar ön kayıt işlemi yaptırmayan adayların adaylıkları sonlandırılacak, ön kayıt tarihlerinde KOVİD-19 tedbirleri kapsamında karantina altında olduğunu belgeleyen adaylar ilgili kayıt merkezine telefon ile bilgi vermek şartı ile karantina süresi bitiminde ön kayıt işlemlerini yaptırabilecektir.

Ön Kayıtta Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Hususlar;

Türk Silahlı Kuvvetleri hukuk sınıfı subay adayı temini ön kayıt döneminde kayıt hakkı kazanamayan adaylar için Kuvvet Komutanlıklarınca, başarı sıralamalarına göre yedek adayların çağrı ve ön kayıt işlemleri 22 Ekim 2021 tarihinden itibaren, Subay Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı Kazandırma (SUTASAK) eğitimleri başlayana kadar yapılabilecektir. Bu kapsamda; Kuvvet K.lıkları kayıt merkezlerince kontenjanlar doldurulana kadar sırası gelen aday telefon ile aranarak ön kayıt için davet edilecektir.

Bu nedenle adaylarımızın, sistemde kayıtlı bulunan telefonlarını kayıt faaliyetleri boyunca açık bulundurmaları önem arz etmektedir. Arandığınız halde bu telefonlardan size ulaşılamaması hak kaybına uğramanıza neden olabilecektir. Size yapılan telefon tebligatından sonra 48 saat içerisinde kayıt işleminizi yaptırmamanız halinde kayıt hakkınız iptal edilecektir.

Tarafınıza kayıt için çağrı yapılması durumunda yapmanız gereken hususlar hakkında 5'inci maddede bilgi verilmiştir.

Ön kayıt yaptırdıktan sonra herhangi bir nedenle adaylık hakkından feragat etmek isteyenler bu durumu, SUTASAK Eğitimi başlangıç tarihine kadar, dilekçe ile ilgili Kuvvet Komutanlıklarına bildirecektir.

Ön Kayıt Yaptırırken İzlenecek Yollar;
Kara Kuvvetleri Komutanlığı için;

Seçim aşamalarını başarı ile tamamlayıp K.K.K.lığında kayıt hakkı kazanan adaylar, 11-12 Ekim 2021 tarihleri arasında 09:30-16:30 saatleri içerisinde Kara Harp Okulu Maltepe Yerleşkesi Komutanlığına (İZMİR) ön kayıt için şahsen başvuracaklardır. Ön kayıt başvurusunda bulunan adayların izlemesi gereken yol/işlemler müteakip maddelerde açıklanmıştır.

Ön Kayıt İçin İstenen Belgeler;

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, anne-babasına ait nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • 6 adet biyometrik fotoğraf (arkasına isim ve TC numarası yazılmış şekilde),
 • İkametgâh ilmuhaberi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
 • Adaya ait vukuatlı nüfus kaydı (aile bilgilerini içerir şekilde, e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
 • Adli Sicil Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
 • Terhis Belgesi veya Askerlik Durumu Gösterir Belge (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
 • Lisans Mezuniyet Belgesinin aslı ve fotokopisi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
 • Varsa Lisansüstü Eğitim Belgesinin aslı ve fotokopisi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
 • Transkript belgesinin fotokopisi,
 • Varsa Yabancı Dil Sonuç Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
 • Varsa Şehit/Gazi Yakını Olduğunu Gösterir Belge,
 • Ön kayıt işlemleri için istenen belgeler, mavi plastik telli dosya içerisinde ve yukarıda belirtilen sıraya göre hazırlanarak getirilecektir (Belgeler delinmeyecek her bir belge şeffaf dosyalara konularak mavi plastik telli dosyaya yerleştirilecektir).
 • Kayıt işlemlerinde HES (Hayat Eve Sığar) kodu olmayan aday birliğe alınmayacak olup adayların HES kodunu alarak gelmeleri gerekmektedir.
 • Yüklenme senedi eğitime katılış yapıldığında düzenlenecektir.
 • Ön kayıt yaptıran adayların katılacakları Eğitim Merkezi ve eğitim tarihleri ile adayların eğitim için yanında getirmesi istenen malzemeler adaylara ön kayıt esnasında bildirilecektir.


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.