Abdullah Gül Üniversitesi 25 Personel Alımı İçin İlana Çıktı

Abdullah Gül Üniversitesi 25 Personel Alımı İçin İlana Çıktı

Abdullah Gül Üniversitesi tarafından duyurulan ilan kapsamında 25 Sözleşmeli Personel alımı gerçekleştirilecek. Başvurular ne zaman başlayacak? Ayrıntılar haberimizin devamında.

Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğü yayınlamış olduğu ilan kapsamında Rektörlük bünyesinde açık bulunan pozisyonlar 2020 KPSS (B) grubunun ilgili puanının kendi arasında sıralaması esas alınmak suretiyle 25 Sözleşmeli Personel alımı gerçekleştirecek.

Abdullah Gül Üniversitesi Personel Alım Duyurusu

Üniversite tarafından yapılan duyuruya göre, 5 Büro Personeli, 10 Destek Personeli (Temizlik) ve 10 Koruma ve Güvenlik Görevlisi olmak üzere toplam 25 personel ataması yapılacak.

Başvuru İçin Aranan Genel Şartlar

Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
Görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu bulunmamak.
Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan öğrenim düzeyinden mezun olmak, başvurunun son günü itibariyle aranan nitelikleri taşımak ve belgelendirmek.
2020 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak, lisans düzeyi için KPSSP3, ön lisans düzeyi için KPSSP93 ve ortaöğretim düzeyi için KPSSP94 türünde geçerli en az elli beş (55) puanı bulunmak. Adayların KPSS puanının, başvurduğu pozisyonun KPSS puan türüne uygun olması gerekmektedir.
Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

abdullah-gul-universitesi.jpg

Koruma Ve Güvenlik Görevlisi Pozisyonları İçin Genel Şartlara İlave Olarak

5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un 10’uncu maddesinde yer alan şartları taşımak, b. Askerliğini yapmış ya da muaf olmak.
Son başvuru tarihi itibarıyla 31 (otuz bir) yaşından gün almamış olmak,
Gece ve gündüz, iç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak,
Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek psikiyatrik hastalığı bulunmamak, bedensel engeli, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engelleri ile vücutta görünecek şekilde dövmesi bulunmamak,
Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak f. Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 10’dan fazla, 15’den az olmamak. (Örneğin; 180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+10=90’dan fazla, 80-15=65’ten az olmaması gerekmektedir.)

Başvuruda İstenecek Belgeler

Adayların KPSS puanı, mezuniyet, adli sicil, askerlik ve kimliğine dair bilgiler e-Devlet üzerinden ilgili kurumların web servisleri aracılığı temin edileceğinden adaylardan başvuru aşamasında bu belgeler istenilmeyecektir.
Adayların söz konusu bilgilerinde hata mevcut ise başvuru yapmadan önce ilgili kurumlardan gerekli güncelleme/düzeltmeleri yaptırmaları gerekmektedir. Asıl olarak kazanan adayların ibraz edecekleri belgeler ayrıca yayımlanacaktır.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Adaylar Başvurularını 17-31 Ocak 2022 tarihleri arası e-Devlet Kapısı üzerinden “Abdullah Gül Üniversitesi - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden gerçekleştireceklerdir.

25 Personel Alımı İlan Metni ve Başvuruda Bulunmak İçin Tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.