Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 82 Personel Alıyor

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 82 Personel Alıyor

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yaptığı duyuru ile bünyesine 82 kamu personeli alacağını duyurdu. Alıma dair başvuru tarihi ve tüm detaylar haberimizde.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yapmış olduğu ilan kapsamında merkez teşkilatı hizmet birimlerine yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak giriş sınavı ile 82 Bilişim Uzman Yardımcısı alacağını açıkladı.

82 Personel Alım Bölüm ve Kontenjan Sayıları

 • 20 Adet Hukuk alanında, hukuk fakültesi mezunu
 • 10 Adet Sosyal bilimler alanında, en az dört yıllık lisans öğrenimi veren fakülte ve yüksekokulların; siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri veya bölümleri mezunu
 • 20 Adet Mühendislik alanında, elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme fakülteleri veya bölümleri mezunu
 • 20 Adet Mühendislik alanında, bilgisayar mühendisliği bölümleri mezunu
 • 7 Adet Mühendislik alanında, endüstri mühendisliği bölümleri mezunu
 • 5 Adet Matematik bölümü mezunu

bilgi-teknolojileri-ve-iletisim-kurumu.jpg

Sınava Katılma Şartları

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak,
 • En az dört yıllık lisans öğrenimi veren, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri veya bölümleri, hukuk fakültesi ve mühendislik alanında elektrik-elektronik, elektronik, elektronik ve haberleşme, endüstri ve bilgisayar mühendisliği ile matematik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içindeki veya yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak,
 • 2022 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1987 ve sonraki tarihlerde doğanlar).
 • Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce dilinde en az 50 puan ya da dil yeterliği bakımından denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan eşdeğer puan almış olmak,
 • 2020 ve 2021 yılında A Grubu kadrolar için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS), alanlara göre aşağıda belirtilen puan türlerinden en az 70 puan almış olmak kaydıyla, başvuru yapanlar arasında alanlar itibarıyla yüksek puandan düşük puana doğru yapılan sıralama sonucunda;
 1. Hukuk alanında KPSSP4,
 2. Sosyal Bilimler alanında KPSSP48,
 3. Mühendislik ve Matematik alanlarında KPSSP2
 • Puan türlerinden aldığı puan ile başvurduğu alanın 20 katı sayıda aday arasına girmiş olmak gerekmektedir.
 • Alanlar itibariyle son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar da giriş sınavına girmeye hak kazanır.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

 1. Alım yapılacak bölümlere eş değerliliği bulunan veya yurt dışındaki üniversitelerin denkliği kabul edilen bölümlerinden mezun olan adayların başvurularının değerlendirilmeye alınabilmesi için Kariyer Kapısına yapılan başvuru sırasında “Ek Dosya” aşaması altında bulunan “Eşdeğerlik/Denklik Gösterir Belge” alanına ilgili dokümanı eklemeleri zorunludur.
 2. Giriş sınavını kazananlardan başvuru belgelerinde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılır ve atamaları yapılmaz. Bu adayların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve haklarında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Ayrıca, bu şekilde Kurumu yanıltanlar kamu görevlisi ise durumları çalıştıkları kurumlarına bildirilecektir.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Başvurular, sadece e-Devlet (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu/Kariyer Kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak olup, 1 Nisan 2022 Cuma günü başlayıp 13 Nisan 2022 tarihinde sona erecek.

Anlık haberlerden haberdar olmanızı kolaylaştıracak bir yolda sosyal medya ve cep uygulamamızı indirerek olacaktır. Aşağıdaki linki tıklayarak ücretsiz ve kolayca uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kamu.isci.alimi.app

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.