Boğaziçi Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alacak

Boğaziçi Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alacak

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü yaptığı ilan ile 17 adet sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Başvuruda bulunacak adaylarda aranan şartlar, başvuru tarihi ve daha fazlası haberimizde.

Boğaziçi Üniversitesi yaptığı duyuruyla 17 sözleşmeli personel alacağını açıkladı. İlana başvurmak isteyen adaylar başvurularını 26 Ekim -09 Kasım 2021 tarihleri arasında “Üniversitenin Personel Daire Başkanlığına” şahsen müracaat ederek başvurularını gerçekleştirebilirler.

Boğaziçi Üniversitesi Personel Alımı

Alımı gerçekleşecek olan 17 sözleşmeli personellerden 10 adeti Erkek, 7 adeti Kadın olacaktır. Koruma ve güvenlik görevlisi unvanlarıyla işe alınacak olan adaylarda, herhangi bir önlisans programından mezun olması ve 2020 KPSS P93 puan türünden geçerli bir KPSS puanı almış olması şartı aranmaktadır.

Başvuruda İstenilen Belgeler

 • Fotoğraflı Başvuru formu (Üniversitemiz Web sayfasında yayımlanan başvuru formu doldurulacaktır) 2. Nüfus cüzdanı / T.C. kimlik kartı fotokopisi
 • Diploma veya Mezuniyet Belgesinin onaylı fotokopisi (e-devlet Çıktısı Kabul Edilecektir)
 • Askerlik Durum Belgesi (Erkek adaylar için)
 • 2020 KPSS Sınav Sonuç Belgesi

bogazici-universitesi-personel-alimi.jpg

Adaylarda Aranan Genel Şartalar

 • Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 Sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.
 • 26 Ekim 2021 tarihi itibariyle 30 (otuz) yaşını bitirmemiş olmak, (26.10.1991 ve sonraki doğumlular başvurabilecektir.)
 • Erkek adaylarda 170 cm den kısa olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son 2 rakamı ile kilosu arasında farkın 15 den fazla 13 den az olmaması.
 • Kadın adaylarda 160 cm den kısa olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son 2 rakamı ile kilosu arasında farkın 10 dan fazla 13 den az olmaması.
 • Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, (Asıl listeye giren adayların atama için bu belgeyi ibraz edecekleri zaman belgenin geçerlilik süresinin dolmamış olması gerekir.)
 • Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde anılan kanun ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” Hükmüne uygun olması, *Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,
 • Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması,
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak.
 • Görevini yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak.

Başvuru Sonucumu Nasıl Öğrenirim?

Adayların yapacağı başvuru sonucu incelendikten sonra, adayların isimleri KPSS puan sıralaması esas alınmak suretiyle başarılı adayların isim listesi www.boun.edu.tr adresinden ilan edilecektir.
Kontenjan sayısının 3 katı kadar yedek aday belirlenecektir.

Asil kazanan aday atanmak üzere başvuru yapmadığı takdirde ilan edilen yedek kazanan adaylar sırasıyla çağırılacaktır.

Asil olarak atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek diğer belgeler www.boun.edu.tr adresinden ilan edilecektir.

Atanmaya hak kazanan adayların, sonuçların ilan edilmesinden itibaren 5 iş günü içerisinde istenilen belgeler ile Boğaziçi Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.