Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alacak

Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alacak

Dışişleri Bakanlığı Miami Başkonsolosluğu Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Alım Sınavı Duyurusu. Alıma dair tüm detaylar haberimizde.

Dışişleri Bakanlığı Miami Başkonsolosluğunda münhal bulunan 1 sözleşmeli sekreter pozisyonuna sınavla personel alacaktır. Başvurular 22 Kasım 2021 tarihine kadar e-Devlet üzerinden Dışişleri Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden alınacaktır.

Aranılan Nitelikler

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak,
 • En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,
 • Kamu haklarından yoksun bulunmamak,
 • Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,
 • Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,
 • Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),
 • Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek,(ilave olarak İspanyolca diline de hakim olanların KPDS veya SIELE sonuç belgelerini başvuru evrakına eklemeleri rica olunur),
 • Bilgisayar kullanabilmek.

disisleri-bakanligi-sozlesmeli-personel-alim.jpg

Başvuru İçin İstenilen Belgeler

 • Özgeçmiş (CV) (Adayın adres, telefon numarası, e-posta adresine de özgeçmişte yer verilmelidir.).
 • Türk pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfalarını tek bir doküman halinde sisteme yüklemeleri gerekmektedir.
 • Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti.
 • Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf.
 • Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti. Yurtdışındaki okulların denk bölümlerinden mezun olup, başvuru yapabilen adayların başvurularının değerlendirilmeye alınabilmesi için Kariyer Kapısına yapılan başvurusu sırasında “Diğer Belgeleriniz” bölümünde “Denklik Gösterir Belge” alanına denklik belgesini mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.
 • Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge Söz konusu belgelerden E-devlet sisteminden otomatik olarak çıkmayanların aday tarafından sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Adayların tüm başvuru belgelerinin asıllarını veya onaylı suretlerini en geç 29 Kasım 2021 mesai bitimine kadar Miami Başkonsolosluğu’nda 12pt80 SW 8th St. Suite 2700 Miami FL, 33130 ABD olacak şekilde iletmeleri gerekmektedir.

Postada meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Başkonsolosluk sorumlu değildir.

Sınav

Sınav Miami/ Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenecek olup, adayların pasaport, vize ve seyahat işlemleri kendi sorumluluklarında olacaktır.

Sınava girerken pasaport veya nüfus cüzdanının aslının ibraz edilmesi gerekmektedir.

Yazılı Yeterlilik Sınavı

Yazılı eleme sınavı 6 Aralık 2021, Pazartesi günü saat 10:00’de T.C. Miami Başkonsolosluğu’nda yapılacaktır.
Adaylar başvuru değerlendirilmesine ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

Sözlü ve Uygulamalı Yarışma Sınavı

Yazılı yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar 13 Aralık 2021, Pazartesi günü saat 10:00’da Başkonsolosluğu'nda yapılacak sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına davet edileceklerdir.

Sınav Yeri

Yazılı Sınav ve Sözlü-Uygulamalı Sınav

T.C. Miami Başkonsolosluğu, 80 SW 8th St. Suite 2700 Miami FL, 33130 Amerika Birleşik Devletleri adresinde olacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.