Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi 6 Sözleşmeli Personel Alıyor

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi 6 Sözleşmeli Personel Alıyor

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi 6 sözleşmeli uzman ve diğer sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı 6 (altı) adet sözleşmeli uzman ve diğer sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurmuş, adaylar başvurularını 14 Eylül 2021 tarihine kadar yapmaları gerekmekte.

Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinde DOKAP-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirileceklerdir.

ADAYLARDAN BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER

 • İş tecrübelerini gösterir SGK’dan alınacak olan hizmet döküm belgesinin aslı, noter veya ilgili resmi kurumca onaylı sureti,
 • Çalıştıkları kurumlardan alınacak olan iş tecrübelerini gösterir (hangi görevi hangi unvanla gerçekleştirdiklerini tevsik edici) belgeler,
 • Özel şartlar altında yer alan bölümler dışındaki bölümlerden veya yurtdışındaki üniversitelerin denk bölümlerinden mezun olup başvuru yapabilen adayların başvurularının değerlendirmeye alınabilmesi için, başvuru sırasında "Diğer Belgelerimiz" aşaması altında bulunan "Denkliği Gösterir Belge" alanına ilgili dokümanı mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.
 • ÖSYM Başkanlığı Tarafından Eşdeğerliliği Kabul Edilen Yabancı Dil Sınavı Belgesi (ÖSYM Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) harici sınav belgesi beyanı yapılması durumunda yüklenecektir.)
 • Yukarıda belirtilen tercih sebeplerini taşıdığını gösterir belgeler (varsa).

Alınacak Sözleşmeli Uzman ve Diğer Sözleşmeli Personelin Mezun Olması Gereken Fakülte/Bölümler

 • İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmak, En Az 5 Yıl (Lisansüstü en az 3 yıl) 60 puan Yabancı Dil şartı.
 • İstatistik lisans programından mezun olmak, En Az 5 Yıl (Lisansüstü en az 3 yıl) 60 puan Yabancı Dil şartı.
 • Mimarlık lisans programından mezun olmak, En Az 5 Yıl (Lisansüstü en az 3 yıl) 60 puan Yabancı Dil şartı.
 • Tarla Bitkileri veya Bahçe ve Tarla Bitkileri lisans programlarının birinden mezun olmak, En Az 5 Yıl (Lisansüstü en az 3 yıl) 60 puan Yabancı Dil şartı.
 • İşletme, İktisat veya Maliye lisans programlarının birinden mezun olmak, En Az 5 Yıl (Lisansüstü en az 3 yıl) 60 puan Yabancı Dil şartı.
 • Turizm Fakültelerinin herhangi bir lisans programından mezun olmak, En Az 5 Yıl (Lisansüstü en az 3 yıl) 60 puan Yabancı Dil şartı.
 • ARANACAK ŞARTALAR
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
 • En az dört yıllık olmak üzere Tablo 1’de belirtilen bölümlerden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içindeki veya yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde mezun olmak,
 • Kamu Kurum ve kuruluşlarında veya özel sektörde aşağıda yer alan alanlardan en az birinde en az beş yıl fiilen başarılı olarak çalışmış olmak,

1) Proje Üretimi, Tasarımı ve Yönetimi,
2) Planlama, Programlama
3) Strateji Geliştirme, Strateji Yönetimi,
4) İzleme ve Değerlendirme,
5) Tanıtım, Danışmanlık,
6) Araştırma-Geliştirme,
7) Bilgi ve İletişim Teknolojileri,
8) Finansman,
9) İnsan Kaynakları Yönetimi,

 • Yarışma sınavının yapılacağı yılın Ocak ayının birinci günü itibari ile 50 yaşını doldurmamış olmak, e) Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından İngilizce, Almanca veya Fransızca dillerinin en az birinden en az altmış puan (YDS 60) almış olmak veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) denkliği kabul edilen ulusal ve uluslararası geçerliliği bulunan sınavlardan bu puana denk puan almış olmak.
 • Yarışma sınavında başarılı olan kamu çalışanları kurumlarının muvafakati ile sözleşmeli olarak istihdam edilebileceklerdir. Bu kişiler ilgili kurumundan aylıksız izinli sayılır. İzinli oldukları sürece memuriyetleri ile ilgili özlük hakları devam ettiği gibi, bu süreler terfi ve emekliliklerinde hesaba katılır. Terfileri başkaca bir işleme gerek kalmaksızın süresinde yapılır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.