DOKAP Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

DOKAP Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Sözlü Sınav ile Sözleşmeli Uzman Personel Alımı Yapacak. Detayları haberimizde.

DOKAP Resmi Gazetede çıktığı ilan ile yurtiçindeki veya yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde mezun olan 2 Sözleşmeli Uzman Personel alımı yapacağını duyurdu. Başvuru yapma isteyen adaylar 17 Kasım – 17 Aralık 2021 tarihleri arasında başvurularını yapabilirler.

Başvuru Şekli

Adaylar başvurularını e-Devlet Kapısında yer alan DOKAP- Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım hizmeti veya Kariyer Kapısı isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirebileceklerdir.

Adayların şahsen, e-posta, posta, kargo ya da APS ile yapılan başvuruları kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Genel Şartlar

 • En az 4 yıllık yurtiçindeki veya yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde mezun olmak,
 • İlgili alan bölümünden mezun olduktan sonra özel sektörde ve/veya kamuda mesleği ile ilgili alanlarda en az beş yıl (lisansüstü derece sahipleri için en az üç yıl) fiilen çalışmış olmak ve bunu belgelemek.
 • Sınavın yapılacağı yılın ocak ayının birinci günü itibari ile 50 yaşını doldurmamış olmak,
 • Alınacak Sözleşmeli Uzman ve Diğer Sözleşmeli Personelin Mezun Olması Gereken Fakülte ve Bölümler Aranılan Mezuniyet Şartları
 • İşletme, İktisat, Maliye, Kamu Yönetimi veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulunca kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarının programların birinden mezun olmak.

dokap-sozlesmeli-personel-alimi-yapacak.jpg

Sözleşmeli Uzman Personel Adayları İçin Tercih Nedenleri

 • Başvuruda bulunan uzman personel adayların aşağıda sayılan alanların birinde veya birkaçında bilgi ve deneyim sahibi olmak ve bunu belgelemek tercih sebebi olacaktır;
 • Kamu personeli mevzuatı, ihale mevzuatı, muhasebe uygulamaları, mali tabloların hazırlanması ve analizi, satın alma usulleri, ihale dosyalarının hazırlanması konularında deneyim sahibi olmak ve bunu belgelemek,
 • Lisansüstü eğitimi tamamlamış olmak.

Başvuruda İstenilen Belgeler

 • İş tecrübelerini gösterir SGK hizmet döküm belgesi (e-devletten alınan üzerinde barkod ve doğrulama kodu bulunan “SGK Hizmet Dökümü” belgesi kabul edilecektir.) İş tecrübesi sürelerinde; lisans mezuniyeti sonrasındaki hizmetler dikkate alınacaktır. Adayın başvuru yaptığı tarih itibari ile iş tecrübe süresini doldurmuş olması gerekmektedir.
 • Çalıştıkları kurumlardan alınacak olan iş tecrübelerini gösterir (hangi görevi hangi unvanla gerçekleştirdiklerini tevsik edici) belgeler,
 • Özel şartlar altında yer alan bölümler dışındaki bölümlerden veya yurtdışındaki üniversitelerin denk bölümlerinden mezun olup başvuru yapabilen adayların başvurularının değerlendirmeye alınabilmesi için, başvuru sırasında "Diğer Belgelerimiz" sekmesi altında bulunan "Denklik Gösterir Belge" alanına ilgili dokümanı mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.
 • Yukarıda belirtilen tercih sebeplerini taşıdığını gösterir belgeler (varsa).

Sınav Bilgileri

Yapılacak olan mülakat sözlü yapılacaktır. Sınav yeri; Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Maden Mahallesi Atatürk Caddesi No:41 28340 Piraziz, Giresun

29-31 Aralık 2021 Sınav yapılacak gün sayısı başvuru sayısının yoğunluğuna göre artırılabilir. Sınava girmeye hak kazananların listesi ile sınava girecekleri gün ve saatleri www.dokap.gov.tr adresinden en geç 24 Aralık 2021 tarihine kadar ilan edilecektir.
Ayrıca adaylar sınavlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.