Hitit Üniversitesi 25 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Hitit Üniversitesi 25 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Hitit Üniversitesi çıktığı ilan ile 25 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Personel alımı KPSS puan sırası esas alınmak suretiyle yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın sözleşmeli olarak yapılacaktır.

Hitit Üniversitesi yayımlanan ilan doğrultusunda 15 Destek Personeli (Temizlik Hizmetleri) ve 10 Koruma ve Güvenlik Görevlisi olmak üzere toplam 25 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı.

Hitit Üniversitesi Personel Alımı Genel Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.
Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak.

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak; askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelemiş, yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya muaf olmak.

2020 yılı KPSS (B) grubu KPSS P94 puan türünden en az 55 puana sahip olmak.

Son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşını bitirmemiş olmak.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Çeşitli Kanun Hükmünde Kararnameler ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna başvuracak adayların kamu veya özel sağlık kuruluşunda boy ve kilo ölçümü yaptırarak belgelendirmesi gerekmektedir.

hitit-universitesi-001.jpg

Destek Personelinin (Temizlik Hizmetleri) Görevleri Nelerdir

Üniversitenin ve bağlı birimlerin açık ve kapalı mekânları, binaların ana girişi dâhil sınıflar, laboratuvarlar, salonlar ve çalışma odaları ile ortak kullanım alanlarını süpürmek ve paspas yapmak, pencere, masa, raf, aydınlatma armatürleri, kalorifer petekleri, pervaz vb. yerleri silmek.

Katı atıkları ve geri dönüşüm materyallerini düzenli olarak toplamak ve belirlenen alanlara taşımak.

Tuvaletleri günlük ve gerekli oldukça ilgili temizlik malzemesi ile yıkamak, kâğıt havlu ve sıvı sabun eksildikçe tamamlamak, lavaboları sıvı temizleyici malzeme ile temizlemek, aynaları ve muslukları silmek.

Her türlü malzeme, demirbaş, makine-teçhizat vb. eşya veya yükleri taşımak.

Görevlendirildikleri birimlerde çevre düzenlemesi yapmak, çim biçmek, çiçek ve peyzaj bakımı, budama, sulama işlemlerini yürütmek.

Görev alanındaki tespit edilen arıza ve hasarları ilgililere bildirmek.

Tüm bu işlemler esnasında iş sağlığı ve iş güvenliği kurallarına uymak.

Görevlendirildikleri birimlerde görev tanımlarına uygun olarak, birim yöneticileri tarafından verilen diğer iş ve işlemleri yürütmek.

Başvuru Şekli, Yeri Ve Zamanı

Adaylar başvurularını 06-20 Ocak 2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden “Hitit Üniversitesi – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresinden elektronik olarak yapacaklardır.
Şahsen başvuru alınmayacak olup, posta ve diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuruların Değerlendirilmesi Ve Sonuçların Duyurulması

Başvuru sonunda yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın 2020 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak sözleşme yapmaya hak kazanan asıl ve yedek aday listesi ile işe başlamaları için gerekli belgeler, bu belgelerin teslim edileceği yer ve zaman başvuru süresinin bitiminden itibaren 1 (bir) ay içerisinde Üniversitemiz resmi internet sayfasında (https://hitit.edu.tr ve https://personel.hitit.edu.tr) yayınlanacaktır. Ayrıca adaylar sınav sonuçlarına ilişkin bilgilere “Kariyer Kapısı” platformu üzerinden ulaşabilecektir. Her unvan için asıl aday sayısının 2 katı kadar yedek aday belirlenecektir.

Anlık haberlerden haberdar olmanızı kolaylaştıracak bir yolda sosyal medya ve cep uygulamamızı indirerek olacaktır. Aşağıdaki linki tıklayarak ücretsiz ve kolayca uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kamu.isci.alimi.app

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.