İçişleri Bakanlığı 124 Sözleşmeli Personel Alacak

İçişleri Bakanlığı 124 Sözleşmeli Personel Alacak

İçişleri Bakanlığı yaptığı duyuruya göre merkez ve taşra teşkilatı emrinde istihdam edilmek üzere 124 Sözleşmeli Personel alımı gerçekleştirecek.

İçişleri Bakanlığı çıktığı ilan kapsamında münhal bulunan kadrolarına 124 kişinin atamasının yapılacağını duyurdu. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar29 Kasım-03 Aralık 2021 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirebilirler.

İçişleri Bakanlığı Personel Alımı

İlana çıkan İçişleri Bakanlığı, alacağı 124 Sözleşmeli Personel için 22-29 Aralık 2021 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak sözlü sınavı ile atamaları gerçekleştirecek. Ayrıca ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP(3), ön lisans mezunları için KPSSP(93) puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olma şartı aranmakta.

icisleri-bakanligi.jpg

Hangi Unvanlarda Alım Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı Avukat, Mühendis, Arşiv Uzmanı, Mütercim-tercüman, Sosyal Çalışmacı, Psikolog, Çağrı Karşılama Personeli alacağını açıkladı.

Başvurumu Nasıl Yapacağım?

Adaylar yukarıda belirtilen tarihler arasında e- Devlet üzerinden İçişleri Bakanlığı Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden, e- Devlet şifresi ile elektronik ortamda yapacak olup, ayrıca adaylar başvuru tarihleri arasında İçişleri Bakanlığı https://www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde yayımlanacak sınava ilişkin duyuru içeriğinde yer alan başvuru linki ile de başvuru yapabilmeleri için yönlendirilecektir.

Giriş (sözlü) Sınavı Nasıl Yapılacak?

4/B sözleşmeli personel alımı sözlü olarak tek aşamada yapılır. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar, ilgili Sınav Komisyonunun her bir üyesi tarafından;

  • Sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi (50 puan),
  • Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü (10 puan) ,
  • Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu (10 puan), ç) Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı (10 puan),
  • Genel kültürü ve genel yeteneği (10 puan),
  • Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, konularında (10 puan), olmak üzere 100 tam puan üzerinden değerlendirilir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.