İçişleri Bakanlığı 124 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Başladı

İçişleri Bakanlığı 124 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Başladı

İçişleri Bakanlığı 124 Personele ait başvuru ekranını açtı. Son başvuru tarihi ne zaman? Alınacak unvanlar hangileri? Ne kadar maaş alacaklar?

Bilindiği üzere İçişler Bakanlığı daha önce yaptığı duyuru ile 124 Sözleşmeli Personel alacağını açıklamıştı. Alıma dair başvuru ekranı bugün açıldı. Başvuruları kabul edilen adaylar Ankara’da sınava tabi tutulacaklar.

İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alıyor

Bakanlık, merkez ve taşra teşkilatı emrinde istihdam edilmek üzere giriş (sözlü) sınavı ile sözleşmeli personel alımı yapacak.

Alımı gerçekleşecek olan avukat, mühendis, arşiv uzmanı, mütercim-tercüman, sosyal çalışmacı, sosyal çalışmacı ve çağrı karşılama personeli için 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP (3), ön lisans mezunları için KPSSP (93) puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olma şartı aranacak.

isleri-bakanligi.jpg

İçişleri Bakanlığı Personeline Ödenecek Ücret

Alımı yapılacak olan sözleşmeli personellere ödenecek ücretler aşağıdaki gibi olacak. Personele ödenecek ücret hizmet yılına göre farklılık gösterebilir.

  • Avukat; olarak işe başlayacak personellere 6823,54 TL.
  • Mühendis; olarak işe başlayacak personellere 7227,05 TL.
  • Arşiv uzmanı; olarak işe başlayacak personellere 4746,70 TL.
  • Mütercim-tercüman; olarak işe başlayacak personellere 5903,00 TL.
  • Sosyal çalışmacı; olarak işe başlayacak personellere 5650,15 TL.
  • Sosyal çalışmacı; olarak işe başlayacak personellere 5650,15 TL.
  • Çağrı karşılama personeli; olarak işe başlayacak personellere 4572,46 TL.

Başvuru Tarihi ve Şekli

İlana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 29 Kasım-03 Aralık 2021 tarihleri arasında e- Devlet üzerinden İçişleri Bakanlığı Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden, e- Devlet şifresi ile elektronik ortamda gerçekleştirebilirler.

Sınav Tarihi

124 Sözleşmeli Personel için 22-29 Aralık 2021 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak sözlü sınav ile atamalar gerçekleştirilecektir.

Anlık haberlerden haberdar olmanızı kolaylaştıracak bir yolda sosyal medya ve cep uygulamamızı indirerek olacaktır. Aşağıdaki linki tıklayarak ücretsiz ve kolayca uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kamu.isci.alimi.app

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.