Marmara Üniversitesi 75 Sözleşmeli Personel Alıyor

Marmara Üniversitesi 75 Sözleşmeli Personel Alıyor

Marmara Üniversitesi 75 Sözleşmeli Personel alımı yapacak. Hangi unvanlarda alımın olacağı, başvurular için aranılan nitelikler ve daha fazlası haberimizde yer almaktadır.

Marmara Üniversitesi Resmi Gazetede yayımladığı duyuru ile 52 Büro Personeli, 17 Destek Personeli, 2 Avukat, 1 Hemşire, 1 Psikolog, 1 Tabip ve 1 Teknisyen olmak üzere toplam 75 personel alımı yapacağını duyurdu. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 25 Ekim ile 8 Kasım 2021 tarihleri arasında gerçekleştirebilirler.

Alımlar 2020 KPSS(B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlarda sözleşmeli personel alınacaktır.

Pozisyonlar ve Aranılan Nitelikler

 • 5 Büro Personelini lisans öğrenim seviyesinde, aradığı nitelikler ise; Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik veya Kütüphanecilik lisans programından mezun olmak.
 • 10 Büro Personelini lisans öğrenim seviyesinde, aradığı nitelikler ise; Muhasebe, Muhasebe Bilgi Sistemleri, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi lisans programlarının birinden mezun olmak.
 • 6 Büro Personelini lisans öğrenim seviyesinde, aradığı nitelikler ise; İnsan Kaynakları Yönetimi veya İnsan Kaynakları lisans programından mezun olmak.
 • 5 Büro Personelini lisans öğrenim seviyesinde, aradığı nitelikler ise; Bilgisayar Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojisi Bölümü, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgi Teknolojileri, Yönetim Bilişim Sistemleri lisans programlarının birinden mezun olmak.
 • 16 Büro Personelini lisans öğrenim seviyesinde, aradığı nitelikler ise; Büro Yönetimi ve Sekreterlik lisans programından mezun olmak.
 • 10 Büro Personelini önlisans öğrenim seviyesinde, aradığı nitelikler ise; Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak.
 • 5 Destek Personelini ortaöğretim öğrenim seviyesinde, aradığı nitelikler ise; Ortaöğretim Kurumlarının Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri Alanı ve Dallarından mezun olmak.
 • 4 Destek Personelini ortaöğretim öğrenim seviyesinde, erkek aday alacak olup aradığı nitelikler ise; Ortaöğretim Kurumlarının Bahçecilik Alanı ve Dalları, Tarım Teknolojileri Alanı ve Dalları veya Tarım Alanı ve Dallarından mezun olmak.
 • 5 Destek Personelini ortaöğretim öğrenim seviyesinde, aradığı nitelikler ise; Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı ve Dallarından veya Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı - Endüstriyel Elektronik Dalından mezun olmak.
 • 3 Destek Personelini ortaöğretim öğrenim seviyesinde, aradığı nitelikler ise; Ortaöğretim Kurumlarının Makine Teknolojisi Alanı ve Dallarından mezun olmak.
 • 2 Avukat lisans öğrenim seviyesinde, aradığı nitelikler ise; Hukuk lisans programından mezun olmak ve en az 3 yıl Avukat olarak mesleki tecrübesi olmak.
 • 1 Hemşire lisans öğrenim seviyesinde, aradığı nitelikler ise; Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri veya Sağlık Memurluğu lisans programından mezun olmak.
 • 1 Psikolog lisans öğrenim seviyesinde, aradığı nitelikler ise; Psikoloji lisans programından mezun olmak ve Klinik Psikoloji alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
 • 1 Tabip lisans öğrenim seviyesinde, aradığı nitelikler ise; Tıp lisans programından mezun olmak.
 • 1 Teknisyen ortaöğretim öğrenim seviyesinde, aradığı nitelikler ise; Ortaöğretim Kurumlarının Bilişim Teknolojileri Alanı ve Dallarından mezun olmak.

marmara-universitesi-75-sozlesmeli-personel-aliyor.jpg

Başvuru Şekli

Başvuru yapmak isteyen adaylar e-Devlet üzerinden Marmara Üniversitesi - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresinden başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Genel Şartlar

 • Başvuracak adaylarda 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.
 • 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Lisans Mezunları için 2020 KPSS P3, Önlisans Mezunları için 2020 KPSS P93 ve Ortaöğretim mezunları için 2020 KPSS P94 Puanı esas alınacaktır.
 • Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmüne uygun olması.
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 • Atanmaya hak kazanan adaylar hakkında 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanununun 3.maddesi uyarınca arşiv araştırması yapılacaktır. Söz konusu sonucun olumlu gelmesi halinde atamaları yapılacaktır.
 • Yurtdışındaki üniversitelerin denk bölümlerinden mezun olup başvuru yapabilen adayların başvurularının değerlendirilmeye alınabilmesi için Kariyer Kapısına yapılan başvurusu sırasında “Diğer Belgeleriniz” aşaması altında bulunan “Denklik Gösterir Belge” alanına ilgili dokümanı mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.

Müracaat İçin İstenilen Belgeler

 • Fotoğraflı CV (pdb.marmara.edu.tr/idari/sozlesmeli-personel-cv internet adresinden ulaşılabilir. Adayların başvurularının değerlendirilmeye alınabilmesi için Kariyer Kapısına yapılan başvurusu sırasında “Diğer Belgeleriniz” aşaması altında bulunan “Fotoğraflı CV” alanına ilgili dokümanı mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.)
 • Avukatlar için çalışma belgesi ve sigorta döküm cetveli.

Başvuruların Değerlendirilmesi Ve Yerleştirme Sonuçlarının Duyurulması

İlan edilen pozisyon sayısı kadar asil ve yedek kazanan adayların listesi, atanmaya hak kazanan adaylardan istenecek belgeler ve diğer hususlar pdb.marmara.edu.tr internet adresinde yayımlanacaktır. Ayrıca, adaylar yerleştirme sonuçlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir. Kazanan adayların adreslerine tebligat yapılmayacaktır.

İlan edilen boş pozisyon adedi kadar aday ataması yapılacaktır. Son adayların puanı eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olan, bunun da eşit olması halinde doğum tarihi büyük olan adaya öncelik tanınacaktır.

Atanmaya hak kazanıp süresi içinde başvurmayanlar ile ataması yapılmayan veya iptal edilen adayların yerine yedek listedeki adayların puan sıralamasına göre atamaları yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.