Meteoroloji Genel Müdürlüğü 100 Sözleşmeli Personel Alıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 100 Sözleşmeli Personel Alıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 100 Sözleşmeli Personel Alımı yapacağını açıkladı. Başvurumu ne zaman yapabilirim? Hangi belgeler gerekiyor? Aranan koşullar nelerdir? Merak edilen tüm sorularınızın cevabı haberimizde.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Resmi Gazetede yayımladığı ilan ile 89 adet Mühendis ve 11 adet Büro Personeli olmak üzere toplam 100 Sözleşmeli kamu personel Alımı yapacağını duyurdu. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını 27 Ekim-2 Kasım 2021 tarihleri arasında gerçekleştirebilirler.

Başvuru Şekli

Adaylar, tercihlerini yukarıda belirtilen tarihler arasında ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir. İnternetten tercih gönderme işlemleri, 2 Kasım 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecek ve bu süre uzatılmayacaktır.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Personel Alımı

Alım ilanına çıkan Meteoroloji Genel Müdürlüğü alımını gerçekleştireceği 89 adet Mühendis ve 11 adet Büro Personeli olmak üzere toplam 100 Sözleşmeli kamu personeli Lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli personel pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2021/8 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesinde 27 Ekim 2021 tarihi itibariyle yayınlanacaktır.

meteoroloji-genel-mudurlugu-100-sozlesmeli-personel-alim-ilani.jpg

Aranan Koşullar

  • Meteoroloji Genel Müdürlüğü Personel Alımını, KPSSP3 puanı ile yapılacaktır. İlgili sınav puanı en az 50 (elli) olan adaylar tercih yapabilecektir.
  • Tercih işlemlerinde 06 Eylül 2020 tarihinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2020-KPSS Lisans) girmiş olan adayların sınav sonuçları kullanılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.