Orman Genel Müdürlüğü 47 Personel Alıyor

Orman Genel Müdürlüğü 47 Personel Alıyor

Orman Genel Müdürlüğü yaptığı duyuru ile 47 Sözleşmeli Personel Alıyor. Personel alımına ait istenen başvuru şartları ve belgeler haberimizin devamında.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü yaptığı ilan ile 47 Sözleşmeli Personel Alacak. Adaylar Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle personel alımı gerçekleşecek.

Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımı

Genel Müdürlük taşra birimlerinde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. Maddesinin (B) fıkrasına göre 47 Sözleşmeli Personel Alacak.

Başvurmak isteyen adaylar başvurularını 11-20 Ekim 2021 tarihleri arasında http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile başvurularını gerçekleştirebilirler.

orman-genel-mudurlugu-alim.jpg

Yerleştirme İşlemleri

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ve 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın, genel şartlar ile pozisyonla ilgili aranan özel şartları taşıyan ve başvuru formunu online olarak dolduran adaylar arasından 2020 yılına ait KPSS (B) grubu olmak üzere Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türü sıralaması esas alınmak suretiyle yerleştirme işlemi yapılacaktır.
  • Adaylar yerleştirme sonuçlarını 27 Ekim 2021 tarihine kadar http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile öğrenebilecektir. Ayrıca posta yoluyla tebligat yapılmayacaktır.

Adaylarda Aranan Özel Şartlar

  • 2020 yılı KPSS (B) grubu olmak üzere KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak,
  • Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuranlar için en az B sınıfı ehliyete sahip olmak.

Sözleşme Fes Durumları

Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

2021 Yılı 47 Adet Sözleşmeli Personel Alım İlanı EK-1 ve Ek-2 Form İçin Tıkla

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.