Sağlık Bakanlığı 15 Sözleşmeli Personel Alacak

Sağlık Bakanlığı 15 Sözleşmeli Personel Alacak

Sağlık Bakanlığı 15 Sözleşmeli Bilişim Personel alımı yapacak. Başvuru tarihi, başvuru için gerekli tüm detaylar haberimizde.

Sağlık Bakanlığı sözlü ve uygulamalı mülakat sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 15 sözleşmeli bilişim personeli alacaktır. Başvurular, başvurularını 08-26 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

Başvuru Şekli

Başvurular, e-Devlet üzerinde Sağlık Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek olup yukarıda belirtilen süre içinde şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

 • sbsgm.saglik.gov.tr/Eklenti/41828/0/ozgecmisdoc.doc linki üzerinden indirilerek doldurulacak fotoğraflı özgeçmiş,
 • Yabancı Dil (İngilizce) Sınav Sonuç Belgesi (E-Devlette yer almayan ve ÖSYM tarafından YDS denkliği kabul edilen sınav belgesi beyanı yapılması durumunda yüklenecektir) (Yabancı dil puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak değerlendirilecektir),
 • Özel şartlar altında yer alan bölümler dışındaki bölümlerden veya yurtdışındaki üniversitelerin denk bölümlerinden mezun olup başvuru yapabilen adayların başvurularının değerlendirilmeye alınabilmesi için e-devlet başvurusu sırasında “Diğer Belgeleriniz” aşaması altında bulunan “Denklik Gösterir Belge” alanına ilgili dokümanı mutlaka yüklemeleri gerekmektedir. (E-devlet üzerinde mezuniyet bilgileri bulunan adayların denklik belgesi ibraz etmesine gerek yoktur)
 • Genel şartlar (d) bendinde belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge, (e-devletten alınan üzerinde barkod ve doğrulama kodu bulunan “SGK Hizmet Dökümü” mesleki tecrübeyi gösteren belge olarak kabul edilecektir.) Mesleki tecrübe sürelerinde; lisans mezuniyeti sonrasındaki hizmetler dikkate alınacaktır. Adayın başvuru yaptığı tarih itibari ile mesleki tecrübe süresini doldurmuş olması gerekmektedir.
 • Genel şartlar (e) bendinde belirtilen güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini gösterir belge (transkript, sertifika gibi belgeler),
 • Her bir pozisyon için özel şartlar bölümünde istenilen sertifikalar,
 • Mülakat sonucunda sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylardan “akıl ve ruh sağlığı yerindedir raporu” istenilecektir.

saglik-bakanligi.jpg

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

2020 veya 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında alınan puanının %70 ile 2016 yılından itibaren yapılan İngilizce dilinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen YDS dengi puanın %30 toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 5 katı aday, Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından 13-17 Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sözlü ve uygulamalı mülakata çağrılacaktır.

KPSSP3 puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSSP3 puanı 70 (yetmiş), İngilizce dilinde yabancı dil puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak değerlendirilecektir.

Bilişim Personeli Pozisyonları

 • 2 Kıdemli Yazılım Uzmanı Aylık Brüt Sözleşme Ücreti Tavanı 26.318,58TL
 • 1 NET Yazılım Uzmanı Aylık Brüt Sözleşme Ücreti Tavanı 17.545,72TL
 • 2 Yazılım Test Uzmanı Aylık Brüt Sözleşme Ücreti Tavanı 17.545,72TL
 • 1 Veri Tabanı ve Orta Katman Yönetim Uzmanı Aylık Brüt Sözleşme Ücreti Tavanı 35.091,44TL
 • 1 MSSQL Veri Tabanı Uzmanı Aylık Brüt Sözleşme Ücreti Tavanı 26.318,58TL
 • 1 PostgreSQL Veri Tabanı Uzmanı Aylık Brüt Sözleşme Ücreti Tavanı 26.318,58TL
 • 1 MSSQL Veri Tabanı Uzmanı Aylık Brüt Sözleşme Ücreti Tavanı 17.545,72TL
 • 1 PostgreSQL Veri Tabanı Uzmanı Aylık Brüt Sözleşme Ücreti Tavanı 17.545,72TL
 • 3 Kıdemli Ağ Güvenliği Uzmanı Aylık Brüt Sözleşme Ücreti Tavanı 26.318,58TL
 • 1 Ağ Güvenliği Uzmanı Aylık Brüt Sözleşme Ücreti Tavanı 17.545,72TL
 • 1 Windows Sunucu Uzmanı Aylık Brüt Sözleşme Ücreti Tavanı 17.545,72TL

Başvuru Sonuçları

Aday listesine göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşme yapılacak her pozisyon sayısının 5 (beş) katı kadar aday mülakata çağırılacaktır.

Mülakata katılmaya hak kazanan adayların listesi sbsgm.saglik.gov.tr sitesinde 06-10 Aralık 2021 tarihleri arasında ilan edilecektir.

Ayrıca adaylar sınavlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

Sınav Bilgileri

Sözlü ve uygulamalı mülakat 13-17 Aralık 2021 tarihleri arasında Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı 6001. Cad. No:9 Bilkent Çankaya Ankara adresinde bulunan Sağlık Bakanlığı Merkez Binasında yapılacaktır.

Tarih ve yer bilgisinde değişiklik olması halinde sbsgm.saglik.gov.tr internet sitesi üzerinden en az 7 gün önce ilan edilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.