Sözleşmeli Sekreter Alımı

Sözleşmeli Sekreter Alımı

Dışişleri Bakanlığı En az Lise mezunu Sözleşmeli Sekreter alımı yapacak. Alıma dair tüm detaylar ve başvuru tarihi haberimizde...

Dışişleri Bakanlığı Tel Aviv Büyükelçiliği’nde münhal bulunan Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alacak.

Başvuru Şekli Ve Tarihi

Başvurular 15 Kasım 2021 Pazartesi TSİ 10.00 ile 30 Kasım 2021 Salı TSİ 23.59 arasında e-Devlet üzerinden Dışişleri Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden alınacaktır.

Adaylarda Aranan Nitelikler

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak,
 • En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Millî Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,
 • Kamu haklarından yoksun bulunmamak,
 • Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,
 • Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,
 • Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),
 • Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek,
 • Bilgisayar kullanabilmek.

disisleri-bakanligi.jpg

Başvuruda İstenilen Belgeler

 • Özgeçmiş (CV).
 • Türk pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfalarını tek bir doküman halinde sisteme yüklemeleri gerekmektedir.
 • Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti.
 • Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf.
 • Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti. Yurtdışındaki okulların denk bölümlerinden mezun olup, başvuru yapabilen adayların başvurularının değerlendirilmeye alınabilmesi için Kariyer Kapısına yapılan başvurusu sırasında “Diğer Belgeleriniz” bölümünde “Denklik Gösterir Belge” alanına denklik belgesini mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.
 • Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge.

Söz konusu belgelerden E-devlet sisteminden otomatik olarak çıkmayanların aday tarafından sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Adayların tüm başvuru belgelerinin asıllarını veya onaylı suretlerini en geç 3 Aralık 2021 mesai bitimine kadar Tel Aviv Büyükelçiliği’nde olacak şekilde iletmeleri gerekmektedir.

Postada meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Büyükelçilik sorumlu değildir.

Dışişleri Bakanlığı Duyurular

Sınav Tel Aviv/ İsrail’de düzenlenecek olup, pasaport, vize ve seyahat işlemleri adayların kendi sorumluluklarında olacaktır.

Sınav

Sınava girerken pasaport veya nüfus cüzdanının aslının ibraz edilmesi gerekmektedir.
Sınav yeri; T.C. Tel Aviv Büyükelçiliği, 202 Ha Yarkon Street, Tel Aviv, Israel adresinde olacaktır.

Yazılı Yeterlilik Sınavı

Yazılı eleme sınavı 10 Aralık 2021 Cuma günü saat 10:00’da T.C. Tel Aviv Büyükelçiliğinde yapılacaktır.

Sınav konuları; Türkçe’den İngilizce’ye çeviri (1 saat), İngilizce’den Türkçe’ye çeviri (1 saat), Türkçe Kompozisyon (1 saat),Matematik (1 Saat).

Sözlü ve Uygulamalı Yarışma Sınavı

Yazılı yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar 17 Aralık 2021 Cuma günü saat 10:00’da Büyükelçiliğimizde yapılacak sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına davet edileceklerdir.

Sözlü Sınav Konuları; Genel Kültür, Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi. Uygulamalı Sınav Konuları: (Bilgisayarda) Daktilo sınavı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.