Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Sınavsız 19 Sözleşmeli Personel Alacak

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Sınavsız 19 Sözleşmeli Personel Alacak

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bağlı Tapu Müdürlüklerinde çalıştırılmak amacıyla kamu personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurmak isteyen adaylarda aranan koşullar ve hangi ile alım yapılacağı haberimizde.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü yaptığı duyuruyla 18 adet Sözleşmeli Tekniker ve 1 adet Sözleşmeli Büro Personeli alacağını açıkladı. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü alacağı personelleri İstanbul ilindeki personel ihtiyacı bulunan Tapu Müdürlüklerinde görevlendirecek.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Personel Alımı

İlana çıkan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle sözleşmeli personel alacak.

Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra, adayların KPSS (B) grubu puanı esas alınacak ve en yüksek puan alan adaydan başlanarak sıraya konulmak suretiyle, ilan edilen boş kadro sayısı kadar asil, asil sayısının iki katı kadar da yedek sayısı belirlenecektir.

Puan sıralaması sonucunda puanların eşit olması halinde; doğum tarihi önce olan adaya, doğum tarihi de aynı olması halinde diploma notu yüksek olan adaya öncelik tanınacaktır.

Başvurumu Ne Zaman ve Nasıl Yapabilirim?

Adaylar başvurularını 25 Ekim 2021 tarihinde başlayıp 01 Kasım 2021 tarihi saat: 17:00 ye kadar (https://sinavbasvuru.tkgm.gov.tr/girisgecis.aspx?id=pdb) internet adresinden yapılacak ve istenilen belgeler taranılarak elektronik ortama aktarılacaktır.

tapu-ve-kadastro-genel-mudurlugu-sozlesmeli-personel-alimi.jpg

Başvuruda İstenilen Belgeler

  • Diploma veya Mezuniyet Belgesi Fotokopisi
  • KPSS Sonuç Belgesi (İnternet Çıktısı)
  • Fotoğraf (Başvuru esnasında taranıp elektronik ortama aktarılmak üzere)

Pozisyonlar ve Adaylarda Aranan Nitelikler

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşımak,
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin; “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olmak,
  • 2020 yılı KPSS-P93 (B) puan türünden 70 (Yetmiş) ve üzeri puan almış olmak,
  • Sözleşmeli Tekniker alımına başvuracak adaylar, Tapu Kadastro Meslek Yüksekokulu veya Tapu Kadastro bölümlerinden mezun olmak.
  • Sözleşmeli Büro Personeli alımına başvuracak adaylar, Emlak ve Emlak Yönetimi bölümlerinden mezun olmak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.