TBMM Kamu Denetçiliği Kurumu 13 Kamu Personel Alımı Yapacak

TBMM Kamu Denetçiliği Kurumu 13 Kamu Personel Alımı Yapacak

Kamu Denetçiliği Kurumu yayınlamış olduğu ilan kapsamında boş bulunan kadrolara 13 personel alımı yapacak. Başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan şartlar ve başvuru tarihi haberimizde.

Kamu Denetçiliği Kurumu yayınlamış olduğu ilan kapsamında boş bulunan kadrolara 13 personel alımı yapacak. Başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan şartlar ve başvuru tarihi haberimizde.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bağlı Kamu Denetçiliği Kurumu çıktığı ilan kapsamında 2020-KPSS (B grubu) puan sırası esas alınmak suretiyle, 13 kamu personel alımı gerçekleştirecek.

Kamu Denetçiliği Kurumu Unvanlara Göre Alınacak Personel Sayısı

Yapılan ilan doğrultusunda 3 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 8 Temizlik Personeli ve 2 Teknisyen olmak üzere toplam 13 kişinin ataması yapılacak.

Başvuruda Bulunacak Adaylarda Aranacak Genel Şartları

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
 • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

kamu-denetciligi-kurumu.jpg

 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 • Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B’li olarak çalışıyor olmamak,
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış ya da muaf olmak,
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ve vücut sakatlığı ile ilgili engeli bulunmamak,
 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

Sisteme Yüklenmesi Gereken Belgeler

Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna müracaat edecek ilgililerin silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartlarını arkalı ve önlü olarak “Diğer Belgeleriniz” sekmesi altında bulunan “Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı” alanına yüklemeleri gerekmektedir.

Teknisyen pozisyonuna müracaat edecek ilgililerin Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığından alınacak SGK Uzun Vade Hizmet Dökümünün “Diğer Belgeleriniz” sekmesi alanına yüklemeleri gerekmektedir.

Personel Alımına İlişkin Unvanlara Göre İstenilen KPSS Puanı

 • Koruma ve Güvenlik Görevlisi için 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS-P93) en az 60 puan almış olmak,
 • Destek Personeli (Temizlik) için 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS-P94) en az 60 puan almış olmak,
 • Teknisyen için 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS-P94) en az 60 puan almış olmak,

Başvuru Tarihi ve Şekli

Adaylar Başvurularını 10-25 Şubat 2022 tarihleri arasında Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresinden başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Anlık haberlerden haberdar olmanızı kolaylaştıracak bir yolda sosyal medya ve cep uygulamamızı indirerek olacaktır. Aşağıdaki linki tıklayarak ücretsiz ve kolayca uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kamu.isci.alimi.app

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.