Türk-Alman Üniversitesi Rektörlüğü 16 Sözleşmeli Personel Alacak

Türk-Alman Üniversitesi Rektörlüğü 16 Sözleşmeli Personel Alacak

Türk-Alman Üniversitesi Rektörlüğü açmış olduğu ilan kapsamında çeşitli unvanlarda 16 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Başvuru şartları ve tarihleri ile adaylarda aranan nitelikleri sizler için derledik.

Türk-Alman Üniversitesi Rektörlüğü yayınlamış olduğu ilan doğrultusunda 5 Büro Personeli, 1 Kütüphaneci, 1 Antrenör, 1 Mimar, 1 Mühendis, 1 Mühendis (Sistem ve Ağ Uzmanı), 1 Yazılım Mühendisi, 1 Ağ Teknikeri, 1 Gıda Teknikeri, 1 Teknisyen (Karocu/Fayansçı), 1 Teknisyen (Boyacı/Badanacı), 1 Teknisyen (Marangoz) olmak üzere toplamda 16 sözleşmeli personel alımında bulunacak.

Yazılı ve Sözlü Sınav Olmayacak

Söz konusu alım 2020 yılı KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle yazılı ve sözlü sınav olmaksızın gerçekleştirilecek.

2 Büro Personeli Alımı

Söz konusu unvan için 2020 KPSS P3 puan türü aranacak olup, adaylarda Muhasebe, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Muhasebe ve Finansal Yönetim Lisans programlarının birinden mezun olma şartı aranacak.

2 Büro Personeli Alımı

Söz konusu unvan için 2020 KPSS P3 puan türü aranacak olup, adaylarda İşletme veya İktisat Lisans programlarının birinden mezun olma şartı aranacak.

1 Büro Personeli Alımı

Söz konusu unvan için 2020 KPSS P3 puan türü aranacak olup, adaylarda İnsan Kaynakları veya İnsan Kaynakları Yönetimi Lisans programlarının birinden mezun olma şartı aranacak.

turk-alman-universitesi-personel-alimi.jpg

1 Kütüphaneci Alımı

Söz konusu unvan için 2020 KPSS P3 puan türü aranacak olup, adaylarda Üniversitelerin Kütüphanecilik veya Bilgi ve Belge Yönetimi Lisans programlarının birinden mezunu olmak.

 • En az 2 yıl tercihen üniversite kütüphanelerinde deneyim sahibi olma,
 • LC sınıflama sistemine hâkim olma, basılı ve elektronik yayınların kataloglanması konusunda tecrübeli olma,
 • Elektronik kaynakların kullanılması alanında bilgili ve deneyimli olma,
 • İleri düzeyde MS Office ve kütüphane otomasyonu hakkında bilgisi bulunma,
 • Vardiyalı çalışma saatlerine uyumlu olma,
 • DSpace Kurumsal Akademik Arşiv yönetiminde tecrübeli olma,
 • Yeni teknolojilerin kullanımı ve değerlendirilmesi bilgisi ve deneyimi bulunma şartı aranacak.

1 Antrenör Alımı

Söz konusu unvan için 2020 KPSS P3 puan türü aranacak olup, adaylarda Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor öğretimi veren yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, Basketbol branşında en az üçüncü kademe antrenörlük belgesine sahip olmak, Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası sahibi olmak, Yükseköğretim Kurumlarında antrenör olarak çalışmış olma şartı aranacak.

1 Mimar Alımı

Söz konusu unvan için 2020 KPSS P3 puan türü aranacak olup, adaylarda Mimarlık lisans programından mezun olmak. Alanında en az 3 yıl tecrübesi bulunma şartı aranacak.

1 Mühendis Alımı

Söz konusu unvan için 2020 KPSS P3 puan türü aranacak olup, adaylarda Makine Mühendisliği lisans programından mezun olma ve alanında en az 3 yıl tecrübesi bulunma şartı aranacak.

1 Mühendis (Sistem ve Ağ Uzmanı) Alımı

Söz konusu unvan için 2020 KPSS P3 puan türü aranacak olup, adaylarda Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu'nca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kuramlarından mezun olma şartı aranacak.

1 Yazılım Mühendisi Alımı

Söz konusu unvan için 2020 KPSS P3 puan türü aranacak olup, adaylarda Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu'nca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kuramlarından mezun olma şartı aranacak.

1 Ağ Teknikeri Alımı

Söz konusu unvan için 2020 KPSS P93 puan türü aranacak olup, adaylarda İnternet ve Ağ Teknolojileri, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojisi ön lisans programlarından birinden mezun olma, kurumsal (enterprise) seviyedeki omurga yönlendirici ile uç birimlerde konuşlandırılmış yönlendirici, omurga anahtar ve kenar anahtar sistemleri için bilişim ağları yöneticisi (network admin) olarak en az 1 (bir) yıllık tecrübe sahibi olmak ve belgelemek, Cisco Certified Network Professional (CCNP), CCNP Data Center, CCNP Routing and Switching, CCNP Collaboration, CCNP Security, CCNP Wireless, CCNP Service Provider, CCDP, CCNP Cloud eğitimlerinden en az birini veya sertifikasını aldığını belgelemek, geniş alan ağları ve yerel alan ağları kablolaması hakkında bilgi sahibi olma, Yerel Alan Ağı (LAN), Geniş Alan Ağı (WAN), Kablosuz Yerel Alan Ağı (WLAN), Sanal Özel Ağ (VPN), Dinamik Yönlendirme Protokolleri, SSL, DHCP, DNS, Proxy ve IEEE 802.1x teknolojileri konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olma, altyapı donanımları hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olma, Network izleme ve raporlama konularında tecrübe sahip olma, Unix ve Linux işletim sistemleri konusunda bilgi sahibi olma şartları aranacak.

1 Gıda Teknikeri Alımı

Söz konusu unvan için 2020 KPSS P93 puan türü aranacak olup, adaylarda Meslek Yüksek Okullarının Gıda Teknolojileri Bölümünden mezun olmak. Alanında en az 3 yıl tecrübesi bulunma şartı aranacak.

1 Teknisyen (Karocu/Fayansçı) Alımı

Söz konusu unvan için 2020 KPSS P94 puan türü aranacak olup, adaylarda Ortaöğretim kurumlarının İnşaat Teknolojisi alanının Yapı Duvarcılığı, Yapı yüzey kaplama, Yapı Yüzey Kaplamacılığı, Beton-Çimento ve Zemin Teknolojisi alanı ve dallarından mezun olmak. Mezun olunan alanda en az 3 yıl tecrübesi bulunma şartı aranacak.

1 Teknisyen (Boyacı/Badanacı) Alımı

Söz konusu unvan için 2020 KPSS P94 puan türü aranacak olup, adaylarda Ortaöğretim kurumlarının İnşaat Teknolojisi alanının Yapı Dekorasyonculuğu, Yapı Duvarcılığı, Yapı İç Mekan Dekorasyonu, Yapı Yalıtımcılığı, Yapı Yalıtımı alanı ve dallarından mezun olmak. M.E.B. den onaylı Sıva, Badana ve Boyacılık Sertifikası sahibi olma, mezun olunan alanda en az 3 yıl tecrübesi bulunma şartı aranacak.

1 Teknisyen (Marangoz) Alımı

Söz konusu unvan için 2020 KPSS P94 puan türü aranacak olup, adaylarda Ortaöğretim kurumlarının Ahşap teknolojisi alanı ve dalları veya Mobilya ve iç mekan tasarımı alanı ve dallarından mezun olma, mezun olunan alanda en az 3 yıl tecrübesi bulunma şartı aranacak.

Başvuru Tarihleri

Başvurular 4-18 Ekim 2021 tarihleri arasında Türk-Alman Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı www.pdb.tau.edu.tr adresine yapılacak.

Adaylar ilanın Resmi Gazete de yayımlandığı günden itibaren 15 gün içinde Türk-Alman Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı internet sayfası www.pdb.tau.edu.tr de ilan tarihi itibariyle temin edilecek başvuru formu ve istenen belgelerle birlikte (belgelerin aslı görülerek Personel Daire Başkanlığınca onaylanmış) Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekecek olup, posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek. Adaylar ilan edilen unvanlardan sadece birine başvuru yapabilecek.

Başvuru Esnasında İstenecek Belgeler

 • Başvuru Formu (www.pdb.edu.tr. İnternet sayfasından temin edilebilir)
 • Diploma Fotokopisi (E-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir)
 • Nüfus cüzdanı / T.C. kimlik kartı fotokopisi
 • KPSS (B) grubu puanını gösteren belge fotokopisi
 • Tecrübe belgesi (istenen unvana ilişkin tecrübe belgesi ve SGK prim dökümü)
 • Adli Sicil Kaydı (E-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir)

Yukarıda Yazılı Olan Özel Şartlar Bölümünde İstenilen Belgeler

 • 1 Adet fotoğraf

Başvuruların Değerlendirilmesi

Başvurular incelendikten sonra, KPSS puan sıralaması esas alınmak suretiyle başarılı adayların isim listesi www.tau.edu.tr adresinden ilan edilecektir.

Kontenjan sayısı kadar yedek belirlenecektir. Asil kazanan aday atanmak üzere başvuru yapmadığı takdirde ilan edilen yedek kazanan adaylar sırasıyla çağırılacaktır.

Atanmaya hak kazanan adayların, sonuçların ilan edilmesinden itibaren 5 iş günü içerisinde istenilen belgeler ile Türk-Alman Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı'na şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Bu süre içerisinde istenilen belgeleri teslim etmeyen veya müracaat etmeyen adaylar hakkını kaybetmiş sayılacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.